Kuo naudingas sportinis masažas?

Masažas, kaip gydomoji priemonė taikomas jau apie 5000 metų. Per šį laiką atsirado daugybė naujų masažo rūšių, viena iš jų – sportinis masažas. Ir nors šio masažo pavadinimas asocijuojasi su sportu, tačiau jis naudingas toli gražu ne vien sportininkams. Kaip ir kitos masažo rūšys, taip ir sportinis masažas tinka kone visiems. Koks gi jo poveikis ir kuo naudingas sportinis masažas:

  • Atpalaiduoja raumenis

Įtempti raumenys labiausiai vargina aktyviai sportuojančius arba atvirkščiai, labai mažai judančius žmones. Tokiais atvejais sportinis masažas tampa efektyvia įtemptus raumenis atpalaiduojančia priemone.

  • Papildo reabilitaciją

Profesionaliems sportininkams ar kitiems žmonėms, patyrusiems rimtas traumas, sportinis masažas dažnai įtraukiamas į reabilitacijos programą. Siekiant geriausių rezultatų rekomenduojama sportinio masažo procedūras derinti su kitomis priemonėmis, tokiomis kaip pasiruošiamųjų ar atstatomųjų masažų procedūros. Vienas iš sporto klubų, sudarančių individualias kompleksines reabilitacijos programas yra klubas „Alfa Steps“. Visą informaciją apie sportinį masažą ir kitas reabilitacijos priemones rasite internetinėje svetainėje alfasteps.com.

  • Malšina skausmus

Dėl atpalaiduojančio poveikio sportinis masažas efektyviai malšina sąnarių, raumenų skausmus, atsirandančius dėl įtampos ar traumų.

  • Stiprina imunitetą

Kaip ir kitų masažo rūšių metu, taip ir atliekant sportinį masažą, skatinama kraujotaka, kuri teigiamai veikia bendrą organizmo imunitetą. Tai padeda padidinti atsparumą peršalimo ir virusinėms ligoms bei pagerinti organizmo tonusą.

  • Gerina emocinę būseną

Raumenų atpalaidavimas, skausmo malšinimas ir malonūs pojūčiai masažo metu teigiamai veikia nuotaiką, mažina nervinę įtampą, stresą bei gerina miegą.

Rekomenduojamas sportinio masažo procedūrų dažnumas nustatomas individualiai, atsižvelgiant į patiriamą fizinį krūvį ir paciento raumenų tonusą. Padidintą fizinį krūvį patiriantiems žmonėms geriausias poveikis pasiekiamas atliekant sportinį masažą 1 – 2 kartus per savaitę.