Kuo užsiima įrašų studijos

Daugeliui eilinių profesijų žmonių įrašų studijų darbas atrodo keistas ir neįprastas. Esame pripratę prie statybininkų, vairuotojų, kasininkių ar buhalterių. Tuo tarpu garso režisieriaus ar muzikos prodiuserio darbai skamba labai egzotiškai. Tačiau kiek labiau susipažinus, kokios įrašų studijos paslaugos vyrauja, viskas ko gero pasidarytų kur kas aiškiau ir suprantamiau.

Įrašų studijos paslaugosJei galvojate, kad įrašų studijoje nuo ryto iki ryto rūko ir vyną gerią garsūs muzikantai, daugeliu atvejų būsite neteisus. Taip, muzikantai čia tikrai lankosi ir gal net vyno pagurkšnoja, tačiau tikrai nesėdi paromis. Na, nebent tai asmeninė įrašų studija ir už jos paslaugas mokėti nereikia. Įrašų studijos paslaugos yra kur kas kasdieniškesnės, su kuriomis susiduriame kiekvienas iš mūsų. Jau kyla minčių kas tai galėtų būti?

Pradėkime nuo reklamos. Reklamos įgarsinimas įrašų studijose – kone vienas dažniausių darbų ir užsakymų. Gero garso reikia visiems, o ypač verslui, tad nieko keisto, jog šioje srityje dirba savo srities profesionalai. Šiuo atveju – įrašų studijos.

Reklamų įgarsinimas apima dvi pagrindines sritis. Tai audio ir video klipų įgarsinimas. Radijo daugelis mūsų klausomės kasdien, ir puikiai suprantame, apie kokią audio reklamą čia eina kalba. Jei tai paprastas sakinys apie tai, kad reikia vartoti būtent tą vaistą nuo kosulio, galbūt profesionalios įrašų studijos paslaugų ir nereikia. Tačiau jei norite reklamoje interaktyvumo, garso efektų ir kitų dalykų, patraukiančių klientų dėmesį, greičiausiai reikės labiau pasistengti.

Video klipų ir jų įgarsinimas – dar viena sritis, kuria dažnai užsiima įvairios įrašų studijos. Įrašų studijos paslaugos ir šioje srityje yra neišvengiamos. Nufilmuoti klipą galima kartais net patiems. Arba tiesiog sumontuoti, jei tai pavyzdžiui reklama ir prezentacijos pavidale. Tačiau kokybiškam to įgarsinimui ir vėl į pagalbą reikės pasitelkti profesionalus. Šiuo atveju – įrašų studijas.

Tad jei galvojote, kad įrašų studijos dirba tik su muzika ir muzikantais, tokią nuomonę reikėtų po truputį keisti. Vis tik pagrindiniai klientai, kurie naudojasi įrašų studijų paslaugomis, yra verslininkai ar marketingo specialistai. Verslas yra ir mokus, ir reiklus, tad nereikia stebėtis, jog ir įrašų studijose jis yra vienas pagrindinių ir mėgstamų klientų. Kita vertus, darbas su įrašais tuo ir žavus, kad pro duris išleisdamas užsisvajojusį menininką, tris valandas įrašinėjusį savo grojimą fleita, tuo pačiu įsileidi solidų verslininką su kostiumu, kuriam reikia garso takelio padangų reklamai.