Mokesčių inspektoriams turėsite pateikti daugiau duomenų

Daugelis žmonių šiuo metu yra sunerimę dėl mokesčių inspekcijos vykdomų mokestinių reformų – nuo šiol bankai turės mokesčių inspekcijai teikti ribotus duomenis apie asmenų banko sąskaitose esamus pinigų likučius. Tiesa, ši nuostata bus taikoma tik tada, jeigu asmuo per metus gaus bent jau 15 tūkstančių eurų arba jeigu turės banko sąskaitose 5000 eurų. Taip pat atsirado prievolė mokesčių inspekcijai pateikti ir atskiras deklaracijas, kuriose teks nurodyti kiek pajamų asmuo gavo iš dovanojimo, paskolų, kurios buvo gautos grynaisiais ir t.t. Šiomis nuostatomis bandoma sumažinti neteisėto praturtėjimo mastus, todėl sąžiningiems asmenims, kurie pajamas gauna legaliais būdais, baimintis net nėra jokios priežasties, nes jie nebus tikrinami.

mokesciaiMokestiniai tyrimai dar nereiškia, kad teks mokesčių inspekcijai pateikti informaciją apie gaunamas pajams bei išleidžiamus pinigus. Viešoje erdvėje kalbama, kad asmenys turės nurodyti kiek pinigų išleidžia maistui bei kitoms išlaidoms padengti, bet tai yra klaidinga informacija – kartais mokestinių tyrimų metu gali tekti pasiaiškinti tik dėl kelių pavedimų ar neaiškių pirkinių. Viešoje erdvėje yra daug netikslios informacijos, todėl VMI pabrėžia, kad visi žmonės, kurie pinigus gauna teisėtais būdais, net nebus trukdomi net ir pasiekus minėtas ribas. Paprasčiausiai, visi duomenys bus sutikrinami su tais, kurie gaunami pateikiant kasmetinę pajamų mokesčio deklaraciją. Tik nesutapus duomenims, bus prašoma paaiškinimų.

Kas liečia papildomas pajamas gaunančius asmenis, tai jiems taip pat nėra dėl ko nerimauti. Pavyzdžiui, jeigu asmenys vykdo individualią veiklą, tai jie kasmet pateikia pajamų mokesčio deklaracijas, sumoka mokesčius ir t.t. Būtent su tomis deklaracijomis bus tikrinami duomenys, kurie bus gaunami iš bankų. Jeigu jie nesutaps, tai tik tada mokesčių inspekcija pradės mokestinį tyrimą. Jūs neturėtumėte bijoti jeigu viską vykdote legaliai.

Bankuose laikantys indėlius taip pat neturėtų nieko bijoti, nes VMI tiesiog matys visą informaciją. Taip pat tokiems asmenims gali tekti iš anksto pateikti duomenis apie turimus indėlius. Tik nelegalias pajamas gaunantys piliečiai turėtų sunerimti, nes jeigu patikros metu bus išsiaiškinta, kad buvo nuslėpti mokesčiai, tada tokiems asmenims gresia ir baudos.