Nedidelė svetainė – kaip ją įrengti

Nedidelė svetainė – tai iššūkis kiekvienam, bandančiam sukurti jaukius namus. Juk erdvė labai ribota, o į ją sutalpinti reikia tiek daug! Tačiau žinodami aspektus, kuriuos pateiksime žemiau, net mažiausią svetainės kambarį paversite svajonių rūmais!

zurnalinis staliukasMažas žurnalinis staliukas, tinkantis mažų gabaritų svetainei. Nuotrauka iš https://www.gintarobaldai.lt/svetaines-baldai/korpusiniai-baldai/zurnalinis-staliukas-296

Visų pirma, prisiminkite apie proporcijas. Jeigu Jūsų svetainė maža, dideli baldai joje ne tik užims didžiąją dalį erdvės, bet ir atrodys dar didesni. Todėl gremėzdiškoms sekcijoms ir kampams teks pasakyti “viso gero”. Tačiau net ir mažesnių gabaritų baldus reikėtų rinktis labai atsakingai. Norite įsigyti sofa – rinkitės dvivietį variantą plonais atlošais ir liaunomis, atviromis kojelėmis, planuojate įsigyti televizorių – pakabinkite jį ant sienos. Įrengdami mažų gabaritų svetainę, pasistenkite, jog tuo mažiau baldų ir aksesuarų stovėtų ant grindų – laisvos grindys, atspindėdamos šviesą, sukuria erdvės efektą. Būtent todėl rekomenduojame rinktis baldus, stovinčius ant paaukštintų kojelių – taip jie vizualiai užims mažiau vietos.

Antroji taisyklė, į kurią būtina atkreipti dėmesį – kiekvienas baldas turi atlikti daugiau nei vieną funkciją. Pavyzdžiui, vietoje sofos, rinkitės sofą-lovą, vietoje paprasto pietų stalo – stalą transformerį. Tačiau ne tik baldai, bet ir likusios interjero detalės turėtų atlikti keletą funkcijų. Pavyzdžiui, plati baro zona gali puikiai pakeisti ofiso darbastalį, todėl atkreipkite dėmesį į tai, kad Jums būtų patogu darbuotis, sėdinti ilgiau neskaudėtų nugaros.

Taip pat svarbu prisiminti, jog tam, kad kambarys vizualiai atrodytų didesnis, nevalia jo apkrauti daiktais. Stenkitės išlaikyti minimalizmo ir asketizmo aurą kambaryje. Baldus stenkitės išplanuoti taip, kad būtų galima ne tik lengva judėti po kambarį, bet ir netrukdytumėte kitiems kambaryje esantiems asmenims.

Įrengdami mažų gabaritų svetaine, atkreipkite dėmesį į tinkamų statybinių ir dekoro medžiagų pasirinkimą. Mažų patalpų interjerui puikiai tinka neutralios spalvos ir blizgios medžiagos. Kambarį taip pat puikiai vizualiai didina veidrodžiai – jie atspindi šviesą, taip vizualiai didindami kambarį.

Įrengdami svetainę, rinkitės ne daugiau dviejų spalvų suderinimo variantus. Kaip jau minėjome, spalvos mažoje svetainėje turi būti neutralios, šviesios. Kuo mažiau spalvų – tuo geriau. Ne tik didelė detalių, baldų, bet ir spalvų įvairovė ne tik atrodo neskoningai, bet ir stipriai sumažina kambarį. Turėkite omeny, jog vienspalviai, šviesūs kambariai atrodo daug didesni, tačiau jeigu labai norite labiau spalvingo variant, rinkitės pastelinius vienos pasirinktos spalvos atspalvius.