Padėkime sau sutaupyti

Kaip įprastai esate pratę leisti savo pinigus? Galbūt tai darote labai apgalvotai? O gal visiškai priešingai – galite save vadinti išlaidūnais? Būtent pastarasis atvejis yra labai dažnas, nepaisant to, kokios bebūtų žmogaus pajamos. Išlaidavimas ir neefektyvus pinigų paskirstymas yra labai dažnai pastebimas įprotis, kuris neleidžia susikurti stabilaus finansinio pagrindo ir būti ramiems dėl savo rytojaus.

Todėl jei žinote, kad finansų valdymas nėra stiprioji jūsų pusė, vertėtų pasidomėti, ką ir kaip reikėtų daryti, kad galėtumėte lengviau kontroliuoti savo uždirbamus pinigus. Žinoma, nusiteikite, kad pradžia nebus labai lengva. Jei daugelį metų nežinojote, kaip suvaldyti savo potraukį turimus pinigus išleisti bet kokiems pirmiems po ranka pasitaikiusiems pirkiniams, tokiems įpročiams pakeisti reikės daugiau laiko.

Tačiau jei turėsite tikslą ir jo sistemingai sieksite, anksčiau ar vėliau galėsite pasiekti norimus rezultatus, kurie padės stabilizuoti jūsų finansinę padėtį ir užkirs kelią pernelyg dideliam ir dažnam išlaidavimui.

Be abejo, visuomet verta pasidomėti, kokie sprendimai padeda sutaupyti. Kaip labai elementarų (ir daugeliui puikiai suprantamą) pavyzdį galime įvardinti tam tikrus buitinius klausimus. Pavyzdžiui, jums sugedo skalbimo mašina. Išlaidauti mėgstantis žmogus tokiu atveju greičiausiai pasirinktų vykti tiesiai į buitinės technikos prekių parduotuvę ir įsigyti visiškai naują skalbimo mašiną, pasižyminčia dideliu funkcionalumu ir prabanga. Tuo tarpu taupus žmogus priimtų visiškai kitokį sprendimą. Atsižvelgdamas į savo gyvenamąją vietą, jis pasitelktų internetinę paieškos sistemą, į kurią įrašytų kelis labai paprastus žodžius – „skalbimo mašinų remontas Vilniuje“, o tuomet skirtų penkias ar dešimt minučių jo poreikius atitinkančių paslaugų teikėjų paieškai. Tai sutaupytų ne vieną šimtą eurų ir leistų dar ne vienerius metus naudoti tą pačią skalbimo mašiną.

Tokių ir panašių pavyzdžių galima pateikti dar daugybę. Svarbu, kad suprastumėte sutaupyti padedančius principus. Todėl kai kitą kartą nuspręsite apsilankyti parduotuvėje, labai gerai pagalvokite, ką norėsite įsigyti – pravartu iš anksto sudaryti būsimų pirkinių sąrašą ir apsilankius parduotuvėje, nuo jo nenukrypti. Kai kontroliuosite savo veiksmus, viskas bus kur kas paprasčiau, todėl galėsite išvengti didelių išlaidų.