Pagrindinės pinigų investavimo priemonės

Šiais laikais, kai už bankuose laikomus indėlius mokamos palūkanos, neviršija šalyje esančio infliacijos lygio, daugeliui žmonių kyla klausimas – kaip išsaugoti turimų santaupų vertę? Dažniausiai naudojamas būdas turimam kapitalui išsaugoti ar padidinti yra pinigų investavimas. Patyrę investuotojai dažniausiai investuoja ne į vieną, bet į kelias priemones, taip išskirstydami savo investicijas ir sumažindami riziką. Paprastai investuojamas į akcijas, obligacijas ar nekilnojamą turtą. Nesenai išpopuliarėjo dar viena investavimo priemonė – kriptovaliutos. Taigi, investavimo galimybių šiai dienai tikrai netrūksta, todėl šiame straipsnyje detaliau aptarsime pagrindines investavimo priemones.

Akcijos – investuojame į verslą

Akcijos – tai tikrų tikriausias investavimas į verslą. Iš esmės, akcijos yra vertybinis popierius, kuris suteikia investuotojui teisę į dalį įmonės turto ir pelno. Kitaip sakant, jei turite įsigiję konkrečios įmonės akcijų, tuomet jūs esate vienas iš jos savininkų ir priklausomai nuo turimų akcijų kiekio, jums priklauso balso teisė per akcininkų susirinkimą ir dalis įmonės pelno. Uždirbti iš akcijų galima dviem būdais: gaunant dividendus (uždirbto pelno dalį) arba parduodant akcijas padidėjus jų  vertei.

Nekilnojamas turtas – stabili investicija

Nekilnojamas turtas – tai viena populiariausių Lietuvoje investavimo priemonių. Ši turto klasė pasižymi dideliu stabilumu, todėl formuojant savo investicinį portfelį būtinai įtraukite ir nekilnojamo turto investicijas. Iš esmės, investuoti į nekilnojamą turtą galima perkant konkrečius NT objektus arba skolinant pinigus įvairiose sutelktinio finansavimo platformose. Ir iš tiesų, įvairios investavimo platformos yra bene geriausias būdas investuoti į šią turto klasę, dėl didelio jos trūkumo. Taigi, didžiausias NT trūkumas yra jo kaina. Smulkūs ir pradedantys investuotojai dažniausiai neturi pakankamo kapitalo įsigyti NT objektą. Todėl dažniausiai yra pasirenkama investuoti į NT per fondus arba įvairias investavimo platformas.

Obligacijos – skoliname savo pinigus už palūkanas

Obligacijos yra skolos vertybinis popierius, todėl įsigydami tam tikrą kiekį obligacijų, jūs skolinate savo pinigus jų leidėjui. Paprastai laikoma, kad obligacijos yra mažai rizikingos, tačiau ir investicinė jų grąža yra mažesnė nei akcijų. Obligacijas dažniausiai išleidžia valstybės arba pasiskolinti siekiančios įmonės. Išleidžiant obligacijas, jų leidėjas įsipareigoja nustatytą dieną išpirkti obligacijas ir sumokėti sutartas palūkanas. Taigi, įsigydami obligacijų, jūs tiksliai žinote kada ir kokią investicinę grąžą gausite.

Kriptovaliutos – 21 amžiaus investicinė priemonė

Nors kriptovaliutos atsirado dar visai nesenai, galima sakyti, kad investavimas į kriptovaliutas, pastaruoju metu tapo itin populiariu užsiėmimu. Norint pradėti čia investuoti, visų pirma jums reikės išsirinkti kriptovaliutų biržą – vietą, kurioje 24/7 vyksta prekyba kriptovaliutomis. Populiariausios šiai dienai kriptovaliutos yra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ir keletas kitų. Atkreipkite dėmesį, kad investavimas į kriptovaliutas yra ypač rizikingas. Norint investuoti sėkmingai jūs turite ne tik nuolat sekti kriptovaliutų rinkos naujienas, bet ir tinkamai valdyti investavimo riziką. Nerizikuokite kriptovaliutų rinkoje pinigais, kurių negalite leisti sau prarasti.