Paskola verslo finansavimui – visi galimi finansavimo šaltiniai

finansai versle

Pradedant verslą dažniai susiduriama su apyvartinio kapitalo trūkumu, kuris stabdo verslo plėtrą ir neleidžia verslininkui susikoncentruoti į kitus svarbius įmonės veiklos aspektus. Dideli verslai su šiuo klausimu susitvarko kreipdamiesi į banką, tačiau ką daryti smulkiam verslui, kuris parastai bankininkams nėra įdomus? Jei reikalinga paskola verslui, tokiu atveju tenka paieškoti alternatyvų ir pasidomėti kitais verslo finansavimo šaltiniais. Tą šiame straipsnyje ir padarysime.

finansai versle

Investiciniai fondai verslui

Visų pirma, jaunam verslui siūlytume atkreipti dėmesį į „Invegos“ valdomas Europos Sąjungos investicinių fondų finansuojamas priemones. Šių priemonių dėka galite pasiskolinti savo verslo pradžiai ar esamo verslo plėtrai reikalingų lėšų. Atsižvelgiant į lėšų poreikį verslo pradžiai, galima pasirinkti iš keleto skolinimosi variantų:

  • Verslumo skatinimo fondas. Pagal šią priemonę galima gauti lengvatinę paskolą iki 25 tūkst. eurų. Priemonė skirta naują verslą pradedantiems verslininkams arba jauniems verslams veikiantiems iki 1 metų finansuoti.
  • Atviras kreditų fondas. Pagal šią priemonę galima gauti iki 600 tūkst. eurų paskolą verslo pradžiai arba plėtrai.
  • Sutelktinės paskolos „Avietė“. Tai verslo paskolos išduodamos tarpusavio skolinimo platformose. Vienai tokiai paskolai gali būti skiriama iki 10 tūkst. eurų. Skolinama ne ilgesniam kaip 36 mėnesių laikotarpiui. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šiomis paskolomis negalima refinansuoti jau turimų finansinių įsipareigojimų.

Kitos verslo finansavimo alternatyvos

Be „Invegos“ valdomų verslo finansavimo ir skolinimo priemonių, galima pasinaudoti ir kitais finansavimo šaltiniais. Pavyzdžiui, jei planuojate kažkokio produkto gamybą, galite pasinaudoti tokiomis sutelktinio finansavimo platformomis kaip Indiegogo ar Kickstarter. Dėl didelio žmonių skaičiaus, šiose platformose surinkti reikiamą pinigų sumą verslo pradžiai tikrai realu. Už finansavimo suteikimą, investuotojams galite siūlyti įvairias premijas ar pirmuosius pagamintus produktus.

Dar viena finansinė priemonė verslo pradžiai palengvinti yra sąskaitų finansavimo paslauga arba dar kitaip vadinamas faktoringas. Iš esmės, faktoringas leidžia gauti finansavimą toms įmonėms, kurios turi nemažai jų klientų neapmokėtų sąskaitų. Jei sąskaitų apmokėjimo terminai ilgi, tokios neapmokėtos sąskaitos tarsi užšaldo įmonės apyvartinį kapitalą. Faktoringas yra labai patogus finansavimo būdas tokiems verslams, kurie savo klientams turi suteikti ilgesnius atsiskaitymo terminus.