Patarimai, kaip išsaugoti avalynės ilgaamžiškumą

nano danga avalynei

Dar įsigyjant avalynę batų parduotuvėje, paprastai sulaukiame pasiūlymo apsaugoti batus. Deja, ne visi tai įvertina rimtai, o pasirodo visai be reikalo. Norint apsaugoti avalynę, ypatingai žieminius batus, nuo atšiaurių oro sąlygų – drėgmės, šalčio ir druskų, būtina pasirūpinti jų apsauga. Žinoma, kadangi mūsų klimatas nestokoja lietaus visais metų laikais, apsauga reikalinga ir kito sezono metu.

Naujų batų impregnavimas

Tai išties yra svarbu vos įsigijus bet kurio sezono avalynę, kadangi impregnavimas padeda išlaikyti batų ilgaamžiškumą. Impregnavimui yra siūloma daugybė skirtingų impregnantų skirtingo tipo avalynei – odai, zomšai, dermantinui, lakuotai odai ir pan. Atitinkamai nuo batų odos ar medžiagos, reikėtų naudoti atitinkamą impregnantą.

Reguliari batų priežiūra

Tiesa, impregnuoti naujų batų nepakanka, juos reikia prižiūrėti nuolatos. Įprastai impregnuoti batus rekomenduojama prieš kiekvieną išėjimą į lauką arba naudoti kitas, avalynės priežiūrai skirtas priemones. Tai apsaugo batus ne tik nuo neigiamo aplinkos poveikio, tačiau ir padeda juos apsaugoti nuo nešvarumų ir drėgmės paliekamų dėmių, ratilų.

Nano batų impregnantas – ilgalaikė apsauga

Nano danga avalynei – tai novatoriškas sprendimas, kuris padės užmiršti nuolatinė batų priežiūrą. Tai ilgalaikiu poveikiu pasižyminti batų priežiūros priemonė, kurią panaudojus, nebereikės grįžti prie senų įpročių keletą mėnesių ar net metus laiko.

Skirtingo tipo nano batų impregnantas paprastai tinka skirtingų rūšių medžiagoms. Gali būti purškiama arba tepama priemonė. Vandens pagrindu sukurta impregnavimo priemonė tinka išskirtinai avalynei, kurios medžiaga sugeria vandenį. Todėl nereikėtų jos naudoti dirbtinei ar lakuotai odai. Tuo tarpu vaško pagrindu sukurta nano danga puikiai tinka lygiai odai, suteikia jai ilgalaikę ir efektyvią apsaugą.

Nano impregnantas neturi jokio specifinio kvapo, todėl jį galite drąsiai naudoti namuose ir darbe, nesibaiminant nemalonaus kvapo.

Pašalinkite nešvarumus nuo batų kaskart sugrįžę

Sugrįžę į namus iš lauko, visuomet pašalinkite nešvarumus nuo batų popieriniu rankšluosčiu. Jokiu būdu nedžiovinkite batų ant šilumos šaltinio ar arti jo – palikite juos džiūti natūraliai kambario temperatūroje.