Satininių ir matinių lubų palyginimas

matinės lubos

Kaip nustatyti, kuri tekstūra yra geresnė? Pasirinkimo galimybės: techninės savybės ir dizaino subtilybės, kambario stilius ir paskirtis, matinių ir atlasinių audinių įtempiamų lubų priežiūros niuansai.

Matinės lubos iš lubumenas.com yra vienas geriausių ir praktiškiausių variantų.

Plėvelės satinas laikomas savotiška matine tekstūra. Todėl iš pirmo žvilgsnio praktiškai nėra skirtumo, kokios tekstūros drobę pasirinkti. Tačiau yra keletas skirtingų parametrų, į kuriuos turėtumėte žinoti prieš perkant įtempiamas lubas.

Medžiaga ir jos savybės

Kilimėlio ir satino techninės charakteristikos, dydžio parametrai ir kainos yra vienodos. Tuo pačiu metu matinių ir satininių drobių asortimentas iš esmės nėra didelis. Matinių plėvelių, pavyzdžiui, Pongs, spalvų paletė turi 30 atspalvių, o satininių – 10 spalvų mažiau, o tai gerokai apriboja pasirinkimą.

Beveik visos satino ir kilimėlio spalvos yra pastelinės. Tačiau dažniausiai tai būna balta plėvelė. Jei norite tradicinių grubių baltų lubų, jums reikia matinės apdailos. Tuo atveju, kai reikia idealiai tolygios ir glotnios apdailos, pasirinksite satiną, kuris imituoja to paties pavadinimo audinį.

Dėl šviesą atspindinčių savybių satino audinys turi unikalią sniego baltumo spalvą. Ir dar vienas svarbus momentas – siūlės. Renkantis baltą drobę galima rinktis medžiagą pagal patalpos plotį, svyruojant nuo 140 iki 500 cm (ištempus daugiausiai 550 cm).

Tačiau spalvotų plokščių dydis nėra toks įvairus, todėl jas gali tekti suvirinti. Taigi ant matinių grindų, tinkamai išdėstant siūles, atsižvelgiant į apšvietimą, suvirintos jungtys yra visiškai nepastebimos. Ant satino jie vos matomi dėl blizgančio atspindinčio paviršiaus.

Apšvietimas

Apšvietimas taip pat turi įtakos renkantis tamprų audinį. Kilimėlis nepasikeitė jokiu blizgesiu. Dienos šviesoje ir dirbtinėje vakaro šviesoje lubos bus tiesiog baltos. Žinoma, jei pasirinksite šiltą geltoną šviesą arba šaltą baltą šviesą, tai šiek tiek paveiks lubų spalvos suvokimą. Su satinu viskas daug įdomiau. Pasikeitus šviesai, pasikeičia tamprio audinio spalvos atspalvis. Perlamutro blizgesys ir skirtingi matymo kampai leis jūsų satininėms luboms mirgėti visais atspalviais.

Be to, saulės apšvietimas parodys tikrąjį drobės toną, o elektrinė šviesa padarys ją lengvesnę. Jei norite pabrėžti putojančią satino tekstūrą, turite naudoti šviestuvus su atspalviais, nukreiptais į lubas, arba daugybe taškų posūkio dėmių.

Butui, ofisui ar namui?

Kokias matines ar atlasines įtempiamas lubas pasirinkti, priklauso ir nuo patalpos paskirties (jei nekalbame apie butą ar nuosavą namą, tai satinas ir kilimėlis yra universalūs).

Tačiau administracinėse, švietimo įstaigose, taip pat biuruose – apskritai vietose, kur yra tam tikri patalpų dizaino reikalavimai, šis momentas yra svarbus.

Pirma, tokiose situacijose dažniausiai tinka tik balta lubų spalva, antra, tik matinė tekstūra, kad atitiktų verslo stilių, oficialumą ir kitus svarbius konkrečios institucijos kriterijus.

Įvairūs namų stiliai ir jų maišymai

Šiandien madingi įvairūs stiliai ir jų maišymas. Jei dekoruojate savo kambarį lofto ir vintažiniu stiliumi, brutalizmu ir grunge, anglišku ir ekologišku, skandinavišku ir japonišku, kaimišku ir kaimišku ar kitokiu etniniu dizainu, turite rinktis baltas matines įtempiamas lubas. Tačiau senovinis interjeras, kuriame paklausios marmurinės medžiagos, puikiai atrodys su satininėmis lubomis, kaip ir kiti klasikiniai stiliai: imperija, barokas ir rokoko. Beje, modernesni dizainai derinami su atlasu.

Subtilaus blizgesio lubos papuoš Art Nouveau ir Art Deco, Venecijos, Italijos ir Viktorijos, Grigaliaus ir Graikijos stilių kambarį, taip pat bus labai efektyvus svetainėje ar miegamajame po Gzhel. Tuo pačiu visi satinui tinkami interjerai tinka ir matui, tokia tekstūra tikrai universali. Tačiau satinas, nors ir suteikia kambariui efektingumo ir kilnumo, ne visada gali būti naudojamas. Mes išvardijome toli gražu ne visus interjero dizaino stilius. Norėdami suprasti, kurią parinktį galite pasirinkti bet kurią plėvelę, o kada priimtinas tik kilimėlis, vadovaukitės, kokios medžiagos būdingos šiam stiliui.

Pavyzdžiui, klasicizme naudojamas krištolas, šilkas, auksavimas, veidrodžiai, stiklas ir porcelianas, tai yra, yra daug blizgančių paviršių, o tai reiškia, kad satinas harmoningai derės prie apdailos. Tačiau senam Provanso ar Shabby-prašmatniam kambariui satino blizgesys netinka, tinka tik matinės lubos.

Tačiau daugeliui šiuolaikinių stilių, tokių kaip šiuolaikinis ir minimalizmas, poilsio kambarys ir manga, manierizmas ir neoklasicizmas, aukštosios technologijos ir sintezė, eklektika ir futurizmas, nesvarbu, ar pasirinksite kilimėlį ar satiną.

Lubų valymas

Įtempiamų PVC lubų priežiūra yra labai paprasta, nes jos nepritraukia dulkių ir lengvai nuplaunamos nuo bet kokių nešvarumų. Tačiau tarp satino ir kilimėlio yra nedidelis skirtumas. Po to, kai matinės lubos nuplaunamos vandeniu ir medžiaga, kurioje yra muilo, jos tiesiog nušluostomos servetėle.

Tačiau satino plokštė turėtų būti nupoliruota pabaigoje, kad pabrėžtumėte jos blizgesį. Norėdami tai padaryti, iš pradžių galite naudoti alkoholio pagrindu pagamintą kompoziciją, o ne muilą, arba po plovimo patepkite amoniako tirpalu.

Norėdami paruošti laką, paimkite 9 dalis vandens ir 1 amoniako, kad gautumėte 10% tirpalą. Naudokite minkštą šluostę su poliru, kad atkurtumėte plėvelės dangos blizgesį ir nušluostykite.

Pabaigai

Tai kurios įtempiamos lubos yra geresnės matinės ar satininės? Dabar žinote visus parametrus, pagal kuriuos galite savarankiškai nuspręsti dėl įtempimo medžiagos tekstūros pasirinkimo. Jei turite klausimų, susisiekite su mūsų konsultantais.

Jums bus garantuotas operatyvumas, kompetencija, individualus požiūris ir atidumas aptarnaujant. Pasirinko? Skambinti! Siūlome tik sertifikuotas aukštos kokybės matines ir satinines įtempiamas lubas.

Šaltinis: https://lubumenas.com