Seno namo šiltinimas – naudingi patarimai

Statybines technikos nuoma

XX a. šeštajame dešimtmetyje statyti namai dažnai nebuvo apšiltinti dėl mažesnių statybos sąnaudų, todėl juose gyvenę žmonės priprato gyventi nepakankamai šiltuose namuose ir susitaikė su didelėmis išlaidomis už energiją. Šiais laikais žmonės nori didesnio komforto ir mažesnių sąskaitų už šildymą, todėl šiluminis modernizavimas, dažnai vadinamas pastato energinio efektyvumo didinimu, yra pirmas žingsnis siekiant šio tikslo.

Pirmiausia energijos auditoriai rekomenduoja atlikti energijos vartojimo auditą, kuris turėtų parodyti, kurie modernizavimo projektai duoda didžiausią naudą. Vertinimas gali atskleisti, kurias atitvaras reikia labiau apšiltinti, nustatyti tinkamą šiltinimo medžiagos storį, įvertinti langų sandarumą ir atskleisti centrinio šildymo būklę. Atliekant šią analizę taip pat gali būti naudojamos termovizorinės kameros šilumos tilteliams ir vietoms, kuriose kaupiasi drėgmė ir pelėsis, aptikti. Toks tyrimas padeda pastatų savininkams priimti sprendimus.Kai dėl finansinių apribojimų neįmanoma atlikti visų reikiamų šiluminių patobulinimų, tai labai svarbu. Panašiai gali būti atliktas esamo namo auditas, siekiant rasti neatskleistų konstrukcinių trūkumų.

Jeigu termovizoriumi atlikta diagnostika parodo, kad sienose yra drėgmės arba konstrukcinių problemų, remontą reikia pradėti vadovaujantis keliomis esminėmis taisyklėmis. Visų pirma, išorės sienos turi būti sausos, nes dėl nepašalintos drėgmės kyla pavojus, kad vėliau apšiltinimo medžiagos blogai prilips ir vėliau atšoks nuo pagrindo arba pradės pelyti vidinis tinkas.

Šiltinimą galima pradėti tik tada, kai sienos sausos ir nuo jų pašalintas senas tinkas. Šiltinimui geriausia rinktis purškiamas šiltinimo putas.

Yra du namo šildymo būdai: sausas arba drėgnas. Pirmasis variantas geriausiai tinka mediniams namams šildyti, nes yra atsparus visos konstrukcijos judėjimui dėl sezoninio medienos įtempimo ir vėjo. Naujų namų statyboje ir šiluminėje modernizacijoje drėgnasis būdas yra gana populiarus.

Nepriklausomai nuo to, koks metodas bus taikomas, labai svarbu užduotį atlikti efektyviai, o kvalifikuotas rangovas padės jums kiekviename remonto etape. Jis taip pat gali gauti nuolaidų iš vietos rangovų, kad atsvertų rangovui mokamas didesnes išlaidas, palyginti su pigesnėmis įmonėmis.

Sienų izoliacija ir tinkamai parinkti langai turi didelę įtaką mažinant šilumos nuostolius – jie sudaro 15-20 proc. šilumos nuostolių. Senoviniuose namuose šis procentas gali būti daug didesnis, nes langai buvo sumontuoti be izoliacijos aplink rėmus ir dažnai būna nesandarūs.

Dabar geriausia rinktis daugiasluoksnius langus su kuo mažesniu šilumos pralaidumu. Rekomenduojame rinktis langus su įmontuotomis ventiliacijos angomis, kad būtų galima reguliuoti į patalpą patenkančio šviežio oro kiekį ir išvengti per didelio namo sandarumo. Langų kaina padidės, tačiau tai kur kas geriau, nei sumontavus langą įrengti atskirą vėdinimo angą.

Prieš taikant kitus šilumą gerinančius metodus, daugumą langų reikia pakeisti. Juos bus daug lengviau sumontuoti ir užsandarinti seną fasadą turinčiame pastate. Jei pirmiausia apšiltinsite sienas, nuo langų rėmų teks nuimti naujai įrengtą izoliaciją.

Norint padidinti namo energinį efektyvumą, kiek įmanoma, reikia atkreipti dėmesį ne tik į pamatus, bet ir į stogą, nes dėl jo taip pat gali susidaryti dideli šilumos nuostoliai.

Norint patikrinti stogo būklę, reikia nuimti stogo dangą tose vietose, kur ji gali būti pažeista. Jei šio proceso metu aptinkama rimtų trūkumų, pavyzdžiui, įtrūkimų svarbiame konstrukciniame elemente, dangos pažeidimų, nutekėjimų ar kitų panašių dalykų, reikės atlikti remontą. Be to, jei keičiate konstrukciją ir esamą izoliaciją sunkesne, jums reikės statybos leidimo. Keičiant stogą sunkesniu, taip pat reikės eksperto išvados, ar dabartinė konstrukcija gali atlaikyti papildomą svorį.

Šiltinimas Gamo purškiamomis putomis yra vienas iš veiksmingiausių namų izoliavimo būdų. Ji padeda išlaikyti šilumą namuose žiemą ir vėsą vasarą, taip pat padeda sumažinti energijos sąnaudas. Tinkamai naudojama purškiamų putų izoliacija taip pat gali padėti išvengti drėgmės žalos ir pelėsio augimo. Be to, purškiamų putų izoliacija yra ekologiška, nes ji gaminama iš perdirbtų medžiagų. Jei ieškote būdo, kaip pagerinti savo namų energinį efektyvumą, purškiamų putų izoliacija yra puikus pasirinkimas, kurį verta apsvarstyti.