Sienų dažymas: ne taip paprasta kaip atrodo

sienu-dazymas

Grunto naudojimas suteiks profesionalesnę apdailą ir padės maksimaliai išnaudoti dažų spalvą. Kai kurie dažai jau būna su mišriu gruntu, tačiau geriausia rinktis atskirą profesionalų gruntą, kad būtų geresnė kokybė, kad sienoms nereikėtų antrojo dažų sluoksnio. Sienų dažymas yra pakankamai speficikuotas is sudėtinas procesas, tad jį reikia atlikti nuosekliai ir teisingai.

Paruošimas
    

Jūsų sienos yra paruoštos ir paruoštos naudoti, tačiau prieš atidarydami dažų skardinę pagalvokite, kokį poveikį spalvos gali turėti kambariui. Kai dažysite glajumi ant sienos, pamatysite pagrindinę spalvą. Apsvarstykite galimybę nudažyti akcentinę sieną ryškiu atspalviu arba paryškinti lipdinius kontrastingu atspalviu ar apdaila.

Prieš pradėdami dažyti sienas, apipjaustykite kraštus 1 arba 2 colių šepečiu. Prieš dažydami, apšvieskite sienos paviršių ryškia šviesa, kad patikrintumėte, ar nėra įlenkimų ar defektų, ir užpildykite juos glaistu ir glaistu. Prieš ką nors darydami, sienas gerai nuvalykite šiltu muiluotu vandeniu, užglaistykite įtrūkimus ar skylutes ir palaukite, kol paviršius visiškai išdžius.

Prieš atidarydami dažų skardinę, apžiūrėkite sienas, ar nėra įtrūkimų, skylių ar dėmių. Ant šiurkščių paviršių išteptą vietą nuvalykite dažais iš kempinės ar audinio, kad imituotumėte sienos tekstūrą. Naudojant plokščius dažus, galima paslėpti visus dažų ar sienų apdailos trūkumus.

Norėdami visiškai lygų dažų sluoksnį ant sienų, lubų ir stalių, turite pradėti nuo idealiai lygaus paviršiaus. Tačiau „švariai arba ką tik nudažyta siena“ grunto nereikia, sako profesionalas, ypač jei tuo pačiu metu naudojate aukštos kokybės dažus ir gruntą, taip sutaupysite laiko ir pinigų. Daugumą sienų galima nuvalyti minkšta kempine ir šiltu vandeniu, bet jei dažote virtuvėje, prieš nuplaunant šiltu vandeniu reikės kažko, kas padėtų pašalinti riebalus. Nešvarumai ant sienų gali neleisti dažams prilipti, todėl pirmiausia reikia nuplauti sienas.

Grunto šalinimas

Šiuo metu taip pat turėtumėte pašalinti visus kitus dažus nuo ankstesnių sluoksnių, kurie galėjo nuskilti (dažnai esantys aplink apdailą) ir užpildyti vietą. Kai įdėklas bus visiškai nudažytas ir išdžius (mažiausiai 24 valandas), nuimkite jį maskavimo juosta (naudojant maskavimo juostą), tada nudažykite lubas, tada sienas. Užtepkite mišinį ant sienos ir greitai, kol dažai dar drėgni, perbraukite švaria šluoste ar marle, kad paskirstytumėte dažus.

Laikydami šepetį rankoje, pradėkite šiek tiek nuo sienos krašto, kad ant šepečio liktų tiek, kad susidarytų labai aštrus kraštas, kad jis atrodytų gražiai ir švarus. Norėdami dažyti ant sienos, Casale rekomenduoja teptuką padėti kelis colius nuo pjovimo vietos, tada perkelti jį į pjovimo liniją ir dažyti tiesiai, kol teptukas pradės traukti. Šio proceso metu norite išlaikyti „šlapią kraštą“, o tai reiškia, kad „iškirptos“ dažų sritys liktų šlapios ir neišdžiūtų prieš grįžtant vertikaliai su voleliu (todėl dirbama valdomose keturių pėdų srityse).

Jei dažote visą kambarį, įskaitant lubas, Richteris rekomenduoja pirmiausia dažyti lubas, o paskui sienas. Tai ypač svarbu, jei dažote didelį kambarį su aukštomis lubomis.

Pradėkite kuo daugiau išvalydami kambarį, kad tapant būtų pakankamai erdvės judėjimui. Kai dažote kambario sienas, svarbu pašalinti kuo daugiau daiktų. Visa tai turi būti pašalinta prieš dažant, kad dažai priliptų prie sienos. Turite būti atsargūs su kraštais, nes nenorite, kad pakėlus trafaretą ant kraštų susikauptų per daug dažų.

Teptukai ir kiti įrankiai

Taip pat nerekomenduojama panardinti teptuko tiesiai į dažų skardinę, nes tai gali dėmėti dažus ir dulkes. Švelniai pakelkite dažų skardinę, užtepkite sluoksnį iš abiejų pusių (tai leidžia geriau kontroliuoti purškimą) ir supilkite dažus į nedidelį kibirą.

Paimkite bandomąjį dažų kiekį, dviem sluoksniais užtepkite polistirolo plokštę (jos baltas paviršius veikia kaip gruntas), kurios dydis yra bent 3 pėdų kvadratinių pėdų, tada pritvirtinkite prie sienos. Pasirinkus dažų spalvą, prieš pradedant, verta ją išbandyti ant sienos.

Kartais tai, kaip spalva atrodo ant dažų ar nuotraukos, šiek tiek skiriasi nuo to, kaip ji atrodo jūsų namuose. Prieš tepant sieną dažais, kartais sunku nustatyti, kaip spalva atrodys ant sienos. Nesitikėkite, kad dažų parduotuvės miniatiūriniai pavyzdžiai leis jums suprasti, kaip spalva atrodys ant jūsų sienų. Dažų spalvos ant sienų paprastai būna intensyvesnės nei ant mažų stačiakampių popieriaus, todėl ši juostelė suteikia galimybę pamatyti, kaip gali atrodyti tamsesnis atspalvis.

Be to, jei ant sienų jau yra kitos spalvos dažai, jiems padengti gali prireikti dviejų, trijų ar net keturių sluoksnių. Sienos linkusios sugerti dažus, o jei iš pradžių negruntuojamos, norint pasiekti norimą išvaizdą, gali prireikti kelių sluoksnių. Daugelis namų savininkų pirmiausia dažo sienas, o tada pereina prie dailylentės, laukdami, kol išdžius pirmasis sluoksnis.

Taigi, prieš pradėdami dažyti savo svetainę, turite įsitikinti, kad atlikote reikiamą kruopštumą ir imkitės atitinkamų veiksmų. Turint tai omenyje, čia yra 5 dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš dažydami sienas, kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti dažų skardinę. Todėl prieš dengiant dažus rekomenduojama paimti pavyzdį ir jį išbandyti.

Sienų dažymas su Akrilu

Užtaisius visas skylutes ir įtrūkimus, suteikia tvirtą pagrindą dažams. Norėdami sukurti akrilinį sienų stiklą, sumaišykite akrilinius dažus su skysta akrilo terpe „Golden Glazing“. Norėdami sendinti sieną, sumaišykite norimą spalvą (dažniausiai ochrą arba umbrą, kad atrodytų sendinta) su akrilo glazūra santykiu 4-5 dalys glazūros ir 1 dalis dažų. Šviežias dažų sluoksnis gali pagyvinti mažą kambarį arba suteikti šilumos didelėms erdvėms.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip nudažyti kambarį, ir žingsnis po žingsnio sužinokite, ką reikia padaryti, kad jūsų projektas būtų sėkmingas. 

Pabaigai

Čia apžvelgsime sienų dažymo pagrindus – pasinaudoję mūsų pridėtais ekspertų patarimais gausite profesionalią apdailą. Tačiau prieš pradėdami dirbti su voleliu, patartina gauti keletą geriausių ekspertų patarimų, kaip profesionaliai nudažyti sieną prieš pradedant darbą. Plačiau: graziapdaila.lt