Kažkada tarptautinės siuntos iš vienos šalies į kitą keliaudavo mėnesiais. Šiandien, pavyzdžiui, siuntos Anglija – Lietuva gavėją pasiekia vidutiniškai per penkias darbo dienas, o kartais net kitą darbo dieną. Kas pasikeitė?
Kai sparčiai išaugo tarptautinių siuntų mastai, reikėjo skubiai galvoti, kaip pagreitinti jų pristatymą. Siuntų pristatymo tarnybos stipriai išplėtė savo veiklą ir nuolat ieško geriausių sprendimų, kaip šį tinklą plėsti dar labiau.
Štai, pavyzdžiui, viena iš pirmųjų siuntų pristatymo tarnybų DHL siuntas pristato ne tik visiems įprastomis priemonėmis – lėktuvais, sunkvežimiais, bet renkasi ir kitiems šiandien neįprastus siuntų pristatymo būdus.
Pagrindinė DHL būstinė yra įsikūrusi Leipcige, Vokietijoje, per kur vykdomi visi Europos siuntų užsakymai. Įprastai DHL siuntas gabena lėktuvais, kurių turi per 250, tačiau, jei miestai arba šalys yra visai šalia viena kitos, naudojami ir sunkvežimiai. Tokių siuntų pergabenimų iš šalies į šalį per dieną dažniausiai būna iki 210.
Visos siuntos, siunčiamos Europoje, pirmiausia atkeliauja į Leipcigą ir tik tada yra išskirstomos ir toliau keliauja atitinkamu transportu iki gavėjų namų durų. Neįtikėtina, tačiau siuntų perkrovimas iš lėktuvų į lėktuvus, tame tarpe jas perrūšiuojant pagal šalis, į kurias keliauja, užtrunka tik 45 minutes.
Tačiau įdomiausia dalis – kaip DHL kurjeriai siuntas atveža gavėjams. Čia jie siuntas gabena ne tik automobiliais, bet ir laivais, kurie plaukioja miesto kanalais arba net dviračiais. Štai, pavyzdžiui, Amsterdame, kuris yra vadinamas dviračių miestu, specialias dviračiais yra pristatoma net 60 procentų siuntų! Tai leidžia išvengti miesto transporto kamščių bei saugoti gamtą.
Taigi, daugelis iš mūsų turbūt neįsivaizduoja, kaip tarptautinė siunta, pavyzdžiui, iš artimųjų, gyvenančių Anglijoje, Lietuvą gali pasiekti per mėnesį laiko. Tokio rezultato pasiekė itin išsivystęs siuntų pristatymo tinklas, kuris, tikima, ateityje tik dar labiau plėsis.