Skubus kreditas išduodamas ne visiems

skubus kreditasKiekvienam kartais reikalingas skubus kreditas, tačiau jį gauti ne visada pavyksta, nes visos bendrovės nuo šiol turi atsakingai vertinti klientų padėtį. Jos privalo vertinti klientų gaunamas pajamas, taip pat turi domėtis kokias išlaidas kas mėnesį patiria asmuo. Iš tokios informacijos nesunku paskaičiuoti ar asmuo galės sumokėti įmokas laiku. Tokie skaičiavimai yra būtini, nes taip elgtis įpareigoja Lietuvoje banko priežiūros institucija. Ji prižiūri finansų rinką, o tiksliau – stebi, jog kreditoriai laikytųsi tvarkos bei įstatymų. Tai jos dažniausiai ir skiria didžiules baudas kreditų teikėjams. Baudos yra skiriamos už aplaidų kliento mokumo vertinimą, kuris atliekamas netikrinant pagrindinių duomenų.

Kredito teikėjams šie laikai nėra patys geriausi, nes anksčiau jie galėjo skolinti pinigus bet kam, o dabar to daryti jau nebegali. Paprasčiausiai, paskolų išdavimas tapo apribotas, nes klientai skolinasi neatsakingai, skolinasi ir tie, kurie patys žino, jog negalės grąžinti pinigų. Tam, kad būtų sumažintas blogųjų paskolų skaičius, Lietuvos bankas pasiūlė ne vieną įstatymo pataisą. Visos pataisos buvo patvirtintos greitai. Po jų įsigaliojimo, sugriežtėjo tvarka vertinant klientų mokumą, o taip pat paskolų teikėjai buvo priversti sumažinti palūkanas. Tai palietė tik vartojimo kreditus teikiančias bendroves, o ne privačius skolintojus.

Dabar ruošiamas apynasris ir tiems paskolų teikėjams, kurie yra fiziniai asmenys. Vartojimo kreditų jie negali išduoti, tačiau vis dar yra tokių, kurie skolina su nekilnojamo turto užstatu. Tai jiems leidžia išvengti kliento mokumo vertinimo procedūrų. Jiems galioja visai kiti teisės aktai, kurie numato, jog klientų informacija dėl gaunamų pajamų bei patiriamų išlaidų nėra būtina t.y. nebūtina tokių duomenų kaupti.

Klientams, kurie yra atsakingi ir sąžiningi, nereikėtų nerimauti, nes jiems paskolų sąlygos yra dar geresnės nei anksčiau. Čia kalbame apie mažesnes palūkanas bei įvairias akcijas. Pavyzdžiui, pirmas kreditas nemokamai jau išduodamas beveiks visose įmonėse, tik viena kita iškart reikalauja palūkanų. Taip pat atsirado ir kitų naujovių – klientai gali kreiptis į tam tikras bendroves dėl ilgalaikės paskolos, o už tai jiems siūloma netgi atidėti pirmą kredito įmoką trims mėnesiams. Dabar yra gerų pasiūlymų, bet jie taikomi tik atsakingiems asmenims.