Skydiniai namai – svajojantiems apie ekonomišką, patikimą ir greitą sprendimą

skydiniai namaiKiekvienam aktualu įsigyti nuosavą būstą. Vieniems geriausiu sprendimu tampa butas miesto centre, kiti neįsivaizduoja gyvenimo ribotoje erdvėje, todėl nori tik nuosavo namo su dideliu kiemu. Tačiau kartais žmonės net ir svajodami apie namą, pasirenka butą, manydami, jog namo statyba kainuoja labai daug pinigų ir trunka ilgus metus. Tačiau dabar pasitelkus naujausias technologijas, namą pastatyti galima per vieną sezoną ir daug pigiau negu įprastą rąstinį ar plytinį. Visa tai dėka skandinaviško statybos būdo ir technologijos, kai cechuose pagaminamos namo dalys, kurios surenkamos statybų aikštelėje. Mąstote apie nuosavą namą, kurio statyba netruktų ilgus metus ir nekainuotų milijonų? Pagalvokite apie skydinius namus.

Skydiniai namai, užkariavę skandinavų simpatijas ir rinką, populiarėja ir visoje Europoje. Čia žmonės į juos vis dar žiūri šiek tiek įtariai, tačiau daugiau pasidomėję dažnai pasiryžta tokiam statybos būdui. Tai ekonomiškai labai naudingas sprendimas, kadangi tiek skydinio namo statybai, tiek jo išlaikymui bei šildymui reikia daug mažiau resursų ir pinigų. Šių namų statybos technologijos užtikrina tvirtą galutinį rezultatą. Jų gamyba ceche užtrunka iki dviejų mėnesių, o visas surinkimas statybų aikštelėje – iki savaitės. Todėl nenorintys ilgai laukti savo svajonių namų, drąsiai gali pasirinkti skydinį namą.

Šie namai gaminami pagal skandinaviškas tradicijas, pasitelkiant reikalingas technologijas, todėl yra atsparūs aplinkos poveikiui ir dažnai besikeičiančioms oro sąlygoms. Puikiai išlaiko šilumą net ir esant itin dideliems šalčiams. Vienas didžiausių skydinių namų privalumų – tai, jog jų statybos laiko neįtakoja aplinkos ir oro sąlygos. Kadangi mūsų šalyje orai gana permainingi, kartais statybos darbus, vykstančius lauke, tenka atidėti. Statant skydinį namą su tuo nesusidursite, kadangi visas gamybos procesas vyksta uždarose patalpose. Čia paruošiami moduliniai skydai, karkasas apšildomas nedegia vata. Tinkamai prižiūrimi namai gali tarnauti ilgus dešimtmečius. Specialiuose cechuose pagamintos modulinės konstrukcijos yra surenkamos statybų aikštelėje, kruopščiai sutvirtinant visas perdangas.

Skydiniai namai gali būti įvairaus dydžio, norimo išplanavimo, todėl atitiks net ir pačių išrankiausių klientų lūkesčius. Tiek išorės, tiek vidaus apdailai gali būti naudojamos pasirinktos medžiagos ir darbo metodai, todėl yra visos galimybės sukurti norimą namo interjerą bei eksterjerą. Nors manoma, kad toks namų statybos būdas yra nepatvarus, tačiau tai labai tvirtų elementų sąjunga, kurioms įtakos nedaro net ir sunkios stogų dangos, kurių norimą rūšį išsirenka pats klientas. Svarbu stogo dangą rinktis atsižvelgiant į jos eksploatacines savybes, šilumos išsaugojimą, pralaidumą drėgmei. Tačiau nepamirškite, jog estetinis vaizdas taip pat aktualus. Norint vieningo, darnaus rezultato, paprastam, kukliam namui nesirinkite per daug puošnios stogo dangos, geriau pagalvokite apie kuklesnį jos raštą, spalvą, o dengiant puošnaus namo stogą galima derinti jau įdomesnį raštą.

Kadangi skydinių namų konstrukcijos labai tvirtos, stogas yra karkasinis, todėl jam tinka įvairios stogų dangos. Tai gali būti keraminės ar bituminės čerpės, plieninė stogo danga, šiferis. Priklausomai nuo norimo rezultato ir finansinių galimybių, galima rinktis bet kurią iš jų. Čerpės pasižymi ilgiausiu eksploatacijos laikotarpiu, gražia, prabangia išvaizda, kuria pridėtinę namų vertę, jų priežiūrai nereikia skirti daug dėmesio, kadangi spalva bėgant metams beveik nekinta. Nors čerpės yra pakankamai sunki stogo danga, tačiau skydinių namų stogai jas atlaiko. Keraminės čerpės yra viena brangiausių stogų dangų, ieškantys alternatyvų gali pasirinkti bitumines ar betonines čerpes, kurios pasižymi gana geromis savybėmis, tačiau yra pigesnės. Taip pat skydinio namo stogą galima dengti plienine stogo danga, kuri yra lengva, nesudėtingai montuojama, namui suteikia gražų, estetinį vaizdą, nebrangiai kainuoja. Kad nebarškėtų reikia padengti specialia garsą izoliuojančia medžiaga.

Skydinių namų statyba išties trunka nedaug laiko, tačiau tai tikrai nereiškia, jog šie namai bus nepatvarūs. Stiprios konstrukcijos, sujungimai leidžia naudoti tvirtas sudėtines namo dalis, pasirinkti norimas apdailos medžiagas, darbo metodus.