Teisinės paslaugos tinkamoms veiklos sutartims sudaryti

teisinės paslaugosJeigu turite puikią verslo idėją ir nusprendėte imtis savo veiklos, nuo šiol visus susijusius reikalus tvarkysite nuolat užmegzdami verslo santykius su kitomis šalimis, tai yra patalpų savininkais, tiekėjais, klientais ir pan. Tokie santykiai dažniausiai įteisinami atitinkamomis sutartimis. O dėl to jums tikrai pravers teisinės paslaugos, nes teisininkai jums galės kvalifikuotai patarti į ką reikėtų atkreipti dėmesį, sudarant sutartį, kokios sutarties nuostatos yra labai svarbios, kurias iš jų galima priimti, o kurias reikėtų svarstyti ir dėl jų derėtis, kad nustatytumėte sau palankesnes verslo sąlygas, tokias kaip tiekėjų garantijos, atsiskaitymo už prekes atidėjimai ir kt.

Labai dažnai kita šalis jums gali pateikti pasirašyti standartinę sutartį. Tačiau advokato paslaugos būtinos ir šiuo atveju. Patyręs advokatas jums padės detaliai peržiūrėti visas pateiktos sutarties sąlygas ir surasti vietas, kurias galima patobulinti, kad naudingiau būtų jums. Pavyzdžiui, patalpų nuomotojai į taip vadinamas standartines sutartis labai dažnai mėgsta įtraukti tokių sąlygų, kurių nuomininkui neįvykdžius, nuomos sutartis bus automatiškai nutraukta. Tai gali būti tokia nuostata, kad, pasikeitus įmonės–nuomininko akcininkams, apie tai turi būti informuojamas patalpų nuomotojas. Tačiau kartais akcininko pasikeitimas gali būti tiesiog techninis, kai akcijos perrašomos kitam šeimos nariui. Tad nuomininkas gali į tai paprasčiausiai neatkreipti dėmesio ir pamiršti nepranešti patalpų nuomotojui. Tuo tarpu standartinėje nuomos sutartyje gali būti numatyta dar pora tokių nedidelių pažeidimų, kuriuos praleidus, nuomotojas sutartį vienašališkai nutrauks, netgi iš anksto neįspėjęs, be jokios kompensacijos ir pan. Labai dažnai panašios ribojamos sąlygos specialiai įtraukiamos į standartines sutartis, kad atsiradus tokiems nedideliems sutarties pažeidimams, nuomotojas galėtų manipuliuoti nuomos kaina ar pan. Nuomotojui tokie saugikliai yra naudingi, taip jis gali apsidrausti, nes nežino kaip keisis situacija rinkoje po kelių metų. Galbūt jam bus geriau pakeisti nuomininką ir sudaryti kitą – naudingesnę – nuomos sutartį. Tad visas standartines veiklos sutartis su kitomis šalimis reikia nagrinėti ypač atidžiai ir atkreipti dėmesį į jums „pavojingus“ momentus.

Teisinės paslaugos pagelbės ir peržiūrint jau sudarytas sutartis. Pavyzdžiui, kai artėja sutarties termino pabaiga. Advokato pagalba tai gali būti puiki proga derėtis dėl palankesnių kainų. Taigi visais atvejais advokatas padės geriau apsaugoti jūsų interesus, kad neliktumėte ir be pinigų, ir be prekių ar patalpų.