Terasa ant šlaito – brangi investicija?

Terasa daugeliui asocijuojasi su geru laiku, malonia kompanija ir poilsiu, šiandien bene kiekvienas, turintis nuosavą būstą su nuosavu sklypu, turi arba planuoja turėti lauko terasą. Terasos įrengimo būdų – daugybė, todėl tikrai galima išsirinkti tinkamiausią ir geriausiai poreikius patenkinantį. Ypač, jei sklypas yra lygus. Tačiau žmonės dažnai susiduria su problemomis arba, tiksliau, galvoja, kad tai yra problema, kai namas ir planuojama statyti terasa yra ant šlaito. Ar įrengti terasą ant šlaito – sudėtinga, ar įrengti terasą ant šlaito – brangu?

Terasos ant šlaito įrengimas kainuoja brangiau, nes tai tiesiog techniškai sunkesnis darbas, reikalaujantis daugiau specialistų kompetencijos, tam tikros įrangos ir sukeliantis sunkumų, pavyzdžiui, technikai privažiuoti prie terasos įrengimo vietos.

Tačiau terasa ant šlaito garantuoja dar smagesnį laiką su dar smagesniais prisiminimais, nes iš jos atsiveria gražesnis vaizdas, ypač, jei terasa yra ant upės arba kitos įspūdingos vietos šlaito. Pirmiausia, šlaitą, ant kurio stovės terasa, būtina sutvirtinti, taip pat rekomenduojama apželdinti, kad augalų šaknys sukurtų dar didesnį stabilumą ir tvirtumą. Žinoma, reikia rinktis tik kokybiškas medžiagas ir patikimus specialistus.

Galiausiai, būtina daug dėmesio skirti terasos turėklams. Yra nerašyta taisyklė, kad terasa, kuri yra nuo žemės pakilusi 40 cm ir aukščiau, privalo turėti stabilius ir auštus turėklus, nes žmogui netikėtai padėjus žingsnį trauma gresia jau nuo 20 cm aukščio. Todėl terasa ant šlaito privalo turėti stabilius ir kokybiškus, taip pat tinkamo aukščio turėklus.

Taigi, nebijokite terasos įsirenginėti ant šlaito, tačiau supraskite, kad jos įrengimas kainuos brangiau dėl sudėtingesnių sąlygų, papildomų darbų, pavyzdžiui, šlaito sutvirtinimo, ir papildomų elementų, pavyzdžiui, turėklų, kurie nebūtini ant lygaus paviršiaus esančioms lauko terasoms.