Turistinė kelionė į Švediją – ar verta?

Nors Švedija neabejotinai yra viena iš labiausiai išsivysčiusių šalių pasaulyje, tačiau vis dar ganėtinai retai pasirenkama turistų, norinčiu arčiau susipažinti su jos kultūra ir tradicijomis. Nors yra viena didžiausių pagal plotą šalių Europoje ir turi labai gražių mietų bei gamtos kampelių, tačiau daug dažniau sulaukia verslo vizitų, nei turistų apsilankymų. Didžiąją dalimi šis faktas yra įtakojamas tuo, kad šalis, kaip manoma yra ganėtinai brangi. Būtent dėl šios priežasties keliautojai ne visada išdrįsta čia važiuoti, nors iš tiesų situacija nėra tokia jau bloga. Daugiau pasidomėjus apie šią šalį ir gerai suplanavus kelionę, ji tikrai nekainuos labai brangiai, o galimybė pamatyti šios šalies lankytinas vietas tikrai atpirks investicijas.

Kalbant apie Švediją, pirmiausia visi pagalvojame apie jos sostinę Stokholmą. Ant keturiolikos salų išsidėstęs miestas dvelkia senove, tačiau savyje turi ir šiuolaikinių elementų. Daugybė tiltų, kanalų ir krantinių nė minutei neleis pamiršti, jog esama visai prie pat jūros. Istorinių paminklų ir architektūros mėgėjai tikrai ras kur paganyti akis, o laivo „Vasa“ muziejus nepaliks abejingų ir leis įsitikinti, kodėl yra vienas lankomiausių Europoje. Planuojantiems turistinę kelionę į Švedija, rekomenduojama iš anksto pasidomėti dėl nakvynės, tam kad būtų galima rasti pigesnių variantų.

Renkantis kelionės būdą, vienas iš įdomesnių ir populiariausių yra plaukimas keltu. Tai yra ir galimybė gerai pailsėti prieš aktyvų laiko leidimą Stokholme ar kitame šios šalies mieste. Kelto bilietai į Švediją nėra labai brangus, be to leidžia gan turiningai praleisti kelias valandas jūroje, arba kokybiškai pailsėti po kelių dienų šioje šalyje, bet kuriuo atveju, pati kelionė neabejotinai suteiks neišdildomų įspūdžių.