CV rašymas atskleidžia, kaip valdote laiką

cv rašymasNorintiesiems įsidarbinti CV rašymas atrodo kaip taisyklių visuma. Jų laikantis didėja tikimybė gauti darbo vietą. Kokio ilgio tekstą rašyti, ką nurodyti, ko vengti, kaip viską apipavidalinti – dėmesio reikalaujantys klausimai. Tačiau gana retai į visą šį procesą pažvelgiama iš kitos pusės.

Paskutinės nakties sindromas

Apie studijas neretai kalbama kaip apie puikų laiką. Visgi neretai akcentuojama paskutinės nakties tendencija. Vieni ją romantizuoja, o kiti vertina skeptiškai. Daug kas pasakytų, kad darbui ir mokslui turi būti skirta diena, o naktį reikia ilsėtis. Deja, ne visada tai pavyksta. Dalis studentų dirba, tad laiko trūkumas akivaizdus. Toks paskutinės nakties sindromas kartais atsiskleidžia ne pačia maloniausia prasme. Darbdavys, skaitantis atsiųstą CV, pastebi įvairių netikslumų. Praleista raidė ar teksto fragmento nesulygiavimas gali sufleruoti keletą dalykų:

1) Kandidatui į darbo vietą CV rašymas neatrodė kaip rimtas procesas, tad visiškai nesistengta.

2) Kandidatui trūksta tam tikrų žinių (pvz., teksto nesulygiavimas = kompiuterinio raštingumo trūkumas).

3) Kandidatas nepasidomėjo, koks turėtų būti CV.

4) Pritrūko vienos nakties…

Ketvirtasis punktas gali atskleisti tam tikrų tiesų apie CV autorių. Koks bus vertinimas, priklausys nuo darbdavio požiūrio. Pasaulyje daug žmonių ir visi jie skirtingi. Tad ir darbdaviai negali būti vienodi. Tačiau tam tikra įmonių vadovų dalis tikrai atkreiptų dėmesį į esančius netikslumus. Jeigu CV rašymas vyko paskutinę naktį, jame tikėtini įvairūs netikslumai. Toks galutinis rezultatas darbdaviui gali pasirodyti nepriimtinas – jeigu nepaskirta reikiamo dėmesio norint įsidarbinti, tai neaišku, kaip toks asmuo atliktų savo pareigas kur nors biure. Ar nereikėtų jo „spausti“, kad uždaviniai būtų įgyvendinami laiku?

Sakysite, kuo čia dėta toji paskutinė naktis? Jeigu ryte turite dokumentą išsiųsti, o dabar jau vidurnaktis, imama skubėti ir nėra kada sukurto teksto peržvelgti ar pateikti peržiūrėti kalbos specialistui. Tokia situacija šiek tiek „nugula ant sąžinės“. Imama galvoti, kodėl nepradėta anksčiau. Orientuojantis į gerą darbą svarbu suprasti, kad laiko planavimas ten itin svarbus.

Įmonės vadovas, rinkdamasis kandidatus, gali nuspėti, kaip CV rašymas vyko. Tokiu būdu suprantama, ar autorius geba tvarkyti savo valandas ir minutes. Visgi, tiems, kurie niekada nespėja visko padaryti laiku, ypa puikus pagalbininkas – išmanusis CV kūrimo įrankis www.wozber.com.