Daržovių sėklos: rinkti patiems ar pirkti parduotuvėje?

daržovių sėklosDabar, įpusėjus vasarai ir prasidėjus šviežių daržovių sezonui, ne vienas daržininkas susimąsto apie kitą sėjos sezoną pavasarį. Neretai jiems kyla klausimas: gal pabandyti susirinkti daržovių sėklas patiems? Gal kitą sėjos sezoną sėti pačių atrinktas ir paruoštas daržovių sėklas? Ar vėl daržovių sėklas pirkti parduotuvėje?

Vieni teigia, kad pačių atrinktos daržovių sėklos – geriausias variantas, nes tokiu atveju esate tikras, kad sėklos yra kokybiškos, natūralios. Tačiau specialistai ne visada su tuo sutinka ir skuba aiškinti, kodėl tam nepritaria ir kodėl, vis dėlto, daržovių sėklas rekomenduoja įsigyti iš patikimų sėklų tiekėjų specializuotose parduotuvėse, prekybos centruose arba internetu.

Pirmiausia, tai pirktos daržovių sėklos yra atrinktos selekcijos būdu. Tai užtikrina keletą tokių sėklų privalumų. Selekcijos būdu atrinktų sėklų dydis yra vienodas, o tai užtikrina, kad pasėti daigai sudygs panašiu metu. Taip pat selekcija turi didelę įtaką geresniam tokių sėklų daigumui. Pirktos sėklos sudygsta gausiau nei atrinktos pačių, nes selekcija užtikrina, kad didesnis sėklų kiekis būtų daigus.

Iš selekcijos būdu atrinktų sėklų išdygsta sveikesni augalai, turintys mažesnę apsigimimų, susirgimų riziką. Galiausiai, tokie augalai yra geriau pritaikyti lietuviškam klimatui, kuris yra labai nepastovus. Atrodo, kad pačių atrinktos sėklos turėtų pasižymėti šiomis savybėmis, tačiau augalas užaugindamas naujus vaisius visas medžiagas atiduoda jiems, o, jei daržininkai sėklas renka kiekvienais metais, gerųjų savybių sėklose su kiekvienais metais mažėja. Kol, galiausiai, po ketvirtos arba penktos tokios sėjos, sėklos nebeturi užtektinai naudingųjų savybių ir Jūs rizikuojate derliaus kokybe, sveikata ir gausa.

Taigi, nereikia galvoti, kad pirktos sėklos yra negeros. Jos yra atrinktos specialiu selekciniu būdu, kas garantuoja gausesnį, sveikesnį derlių ir augalus, kurie yra puikiai prisitaikę augti lietuviškame klimate.