Saulės elektrinė – protinga elektros kaina

Lietuvoje pastaruoju metu pastebimas rekordinis saulės elektrinių skaičiaus augimas. Visiems, svarstantiems apie šio įrenginio įsigijimą, be abejonės, labiausiai rūpi – kokia bus elektros kaina ir kiek kainuoja pati saulės elektrinė.

Vienas svarbiausių veiksnių, įtakojančių saulės jėgainės kainą, yra jos dydis. Pirmiausia, paminėsime, jog saulės elektrinės kaina labiausiai priklauso nuo jūsų pasirinktų komponentų (ypač nuo saulės baterijų ir srovės keitiklių – inventerių) ir nuo saulės jėgainės dydžio.  Dažniausiai kainos skaičiuojamos ir lyginamos už vieną įrengtą kilovatą (kW). Energijos Skirstymo Operatorius teigia, jog Lietuvoje vidutinė saulės elektrinė yra apie 8 kW. 8kW saulės elektrinės kaina su įrengimu, atsižvelgiant į jos komplektaciją,  gali kainuoti apie 900-1200 Eur už kilovatą (EUR/kW). Tai sudaro 8000-10000 eurų su PVM iš viso. Atėmus gautą paramą, tokia saulės jėgainė jums gali atsieiti apie 5000-7000 Eur. Verta žinoti, jog įsirengiant didesnę elektrinę, proporcingai mažėja vieno įrengto kilovato kaina.

Saulės elektrinė kainą labai įtakoja ir galimybė gauti APVA paramą. Pasinaudojus aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) administruojama priemone,  galima padengti iki trečdalio elektrinės įrengimo kaštų. Paramos dydis paprastai būna 323 eurai už kilovatą. Jos priėmimas trunka apie mėnesį ir prasideda nuo tų metų sausio 2 dienos. Taigi, kiek jums  kainuos saulės jėgainė apskaičiuoti,  išties nesunku. Sakykim, už 5kW saulės elektrinę gausite 1615 eurų paramą, tuo tarpu, už 10kW jėgainę – 3230 eurų. Beje, nespėjusiems pateikti paraiškos reiktų labai atidžiai sekti tokias naujienas, nes 2021 metais planuojami pakeitimai.

Iš karto pasakyti per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė yra gana sunku. Priklausomai nuo Lietuvos vietovės, vienodos galios saulės elektrinė gali pagaminti skirtingą kiekį elektros energijos. Manoma, jog idealiausia saulės elektrinės orientacija Lietuvoje – pietų kryptis. Atsiperkamumą didele dalimi lemia elektros vartojimo grafikas, t.y. iškarto sunaudosite visą pagamintą energiją ar prireiks elektros energijos pasaugojimo paslaugos. Tačiau preliminarūs paskaičiavimai vis tiek egzistuoja. Jie rodo, jog be paramos saulės elektrinė atsiperka per 8-9 metus, o su APVA parama per 5-7  metus. Akivaizdu, jog valstybės parama ženkliai sutrumpina saulės jėgainės atsipirkimą.

Kaip matote, elektros kaina naudojant saulės elektrines – misija išties įmanoma. Tereikia įvertinti savo poreikius bei galimybes ir nebijoti konsultuotis su meistrais, montuojančiais saulės jėgaines. Jų pirmos konsultacijos,, kaip taisyklė, būna nemokamos.

Jei ieškote patrauklesnių elektros kainų

Elektrum Lietuva tarifaiKasdien žmonių akiratin patenka įvairios temos. Svarbiausiu dienos objektu gali tapti parduodamo namo kaina, pyrago kepimas, verslo susitikimas… Interesai skirtingi, tačiau yra ir tokių sričių, kurios nepaprastai aktualios visiems. Taip šiose pastraipose atsiduria ir Elektrum Lietuva tarifai bei mintys apie energijos išlaidų optimizavimą.

Palankių elektros kainų ieško verslo atstovai. Noras mažinti kaštus – tai nebūtinai grobuoniškas siekis, o tiesiog ketinimas suteikti geras prekes ir paslaugas priimtinesnėmis kainomis. Kaštų mažinimas veiksmingas tik tada, kai yra gerai apgalvotas. Būtent todėl ir Elektrum Lietuva tarifai vartotojams pasiūlyti po skrupulingų apgalvojimų.

Norite sužinoti, kokiu būdu jūsų įmonė gali sutaupyti? Elektrum Lietuva tarifai naudingi dėl lankstumo. Ne dėl gražiai išraitytų skaičių, o dėl skirtingų planų. Pagal poreikius galima pasirinkti tokį produktą, kuris leistų geriausiai sureguliuoti išlaidas.

Jei ieškote patrauklesnių elektros kainų, pasidomėkite Elektrum.lt pateikiamais planais. STABILUS KLIKT, KLIKT 4+, KLIKT 8+, KLIKT 40+ IR DINAMIŠKAS KLIKT – produktai, kurie prieinami Elektrum.lt klientams. STABILUS KLIKT patiks norintiems paprasčiau susiplanuoti biudžetą. KLIKT 4+ pravers, jeigu elektros sąnaudos yra nuo 4000 iki 8000 kWh per mėnesį ir leis tikslingai susiplanuoti išlaidas. KLIKT 8+ skirtas sunaudojant nuo 8000 iki 40 000 kWh. Tai dar vienas pasirinkimas ieškantiems stabilumo. KLIKT 40+ praverčia sunaudojantiems daugiau nei 40 000 kWh per mėnesį. Šis variantas naudingas, nes didėjant sąnaudoms didėja ir sutaupoma suma. Reikia paminėti ir DINAMIŠKĄ KLIKT. Šis produktas tiks vertinantiems lankstumą.

Štai kokių pasiūlymų gali tikėtis ir jais pasinaudoti verslo atstovai. Elektrum Lietuva tarifai pasižymi dinamiškumu ir atitinka net reikliausius lūkesčius. Tiek maža įmonė, tiek stambūs rinkos dalyviai atranda tai, kad tampa geriausiu sprendimu ir veiksniu, lemiančiu mažesnes išlaidas.

Jei ieškote patrauklių elektros kainų, galite susisiekti su Elektrum.lt telefonu arba palikti užklausą. Tai bus pirmasis žingsnis išlaidų optimizavimo link. O jas optimizuoti reikia atsakingai. Būtent taip ir padaroma pasirinkus vieną iš penkių planų.

Priimtinas kainas suderinus su nuolat be trukdžių tiekiama energija, gaunamas rezultatas, apie kurį galima kalbėti tik iš teigiamos pusės. Nes visas komplektas leidžia verslui funkcionuoti ir su naujomis jėgomis pasiūlyti gerus produktus bei paslaugas.

Elektra naudojamasi kasdien, todėl tinkamo tiekėjo pasirinkimas svarbus, lemiantis kiekvienos dienos procesų sklandumą. Elektrum tarifus pasirinkusios įmonės su tuo sutinka. Tai nori įvertinti ir naujai besikreipiantys asmenys.