Hamako kabinimo vieta jūsų erdvėje. Hamakas: namuose ar lauke?

hamakasDaugeliui iš mūsų, pamačius kabantį hamaką, kyla noras nedelsiant į jį įsirangyti ir maloniai pasisūpuoti. Tačiau vis dar gaji nuomonė, kad hamakas yra labai sezoninis malonumas, kad jį kabinti galima tik lauke ir tik rišant prie storo medžio. Tad ne vienas tiesiog nusprendžiame nepirkti hamako, nes neįsivaizduojame, kaip jis galėtų pritapti mūsų aplinkoje.

Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą puikių būdų, kaip hamaku džiaugtis ištisus metus, nekreipiant dėmesio nei į orą, nei į kritulius ar sezoną.

Hamako kabinimas lauke, kieme. Jei turite savo nuosavo kiemo plotelį ar visą didelį kiemą, būtinai pasinaudokite tuo ir pasikabinkite hamaką lauke. Taip, jis kabės vasaros metu, bet kiek džiaugsmo jis suteiks! Lauke tinka tiek gulimas hamakas, tiek sėdimas hamakas – kėdė. Ir tam visai nereikia storo seno medžio!

Jei turite bent vieną medį – puiku, pasinaudokime juo. Kabinant vieną gulimo hamako galą riškite prie turimo medžio ar stulpo, o kito galo tvirtinimui įsigykite lengvutį, bet stabilų stovą.

Jei hamakas – sėdimas, tuomet paieškokite aukščiau esančios lauko sijos, pastogės konstrukcijos, supynių stovo ar medžio šakos. Jei jų nėra – ne bėda, įsigykite tvirtą ir stabilų hamako stovą (tokį kaip Amazonas Luna) ir sėdimą hamaką turėsite būtent toje vietoje, kurioje jums norisi, kurioje bus patogu relaksuoti ar bendrauti su draugais. Su šiuo stovu sėdimą hamaką naudosite tiek lauke, tiek namuose – jis užims labai nedaug namų erdvės, o malonumą teiks ištisus metus!

Jau užsiminėme, kad hamakus galima naudoti ne tik lauke, bet ir namuose. Išdrįskite pasikabinti hamaką net mažiausių namų erdvėje – jis visiškai neužims jūsų grindų ploto – kito tokio baldo tikrai nerasite! Užsienyje populiaru netgi gulimus hamakus prisitvirtinti namuose – tvirtinimo žiedai įsukami gretimai esančiose sienose ir hamakas pakabinamas „per kampą“. Nuostabesnės vietos atsipalaidavimui nerasite. Juk gulint hamake atpalaiduojami beveik visi raumenys – to nepavyks pasiekti netgi patogiausiame fotelyje. Nenaudojant hamako, jis tiesiog karabinu akimirksniu atkabinamas nuo laikiklių ir neliks nė menkiausios žymės, kad ką tik čia buvo poilsiaujama. Sienoje lieka tik tvirtinimo žiedai.

Sėdimo hamako tvirtinimui namuose taip pat naudokite plieno žiedą, įsukamą į lubas. Jis visiškai neatkreips į save dėmesio, tačiau užkabinus sėdimą hamaką teiks begalinio atsipalaidavimo pojūtį.

Ar žinojote, kad sėdimi hamakai ypač rekomenduojami nėščioms moterims, nervinėmis ir širdies ligomis sergantiems žmonėms, hiperaktyviems vaikams? Šias rekomendacijas pagrindžiantys tyrimai įrodė, kad hamako lingavimas nuteikia raminamai, atpalaiduoja, o jo konstrukcija, audinio apgaubimas padeda atpalaiduoti per dieną įsitempusius raumenis.

Tad drąsiai imkitės pokyčių savo aplinkoje – užteks vos vieno ar poros tvirtinimo žiedų ir jau turėsite nuostabią poilsio vietą, kurios pavydės visi Jūsų artimieji!