Nors jungiklių pasirinkimas ir neatrodo labai svarbus iš pirmo žvilgsnio, visgi šios nedidelės detalės gali padėti sukurti interjerą, kurio iš tiesų norite.
Kaip išsirinkti jungiklius? Į ką atkreipti dėmesį?
Renkantis jungiklius ieškokite tokio funkcionalumo, kuris jūsų namams tiktų geriausiai. Gal jums reikia jungiklių, kurie bent kažkiek šviestų tamsoje? Tai pravartus pasirinkimas koridoriuje, laiptinėje, tualete – erdvėse, kuriose netikėtai atsiduriame naktį ir sunkiai orientuojamės.
Nuspręskite, kur jums pakaks paprastų paspaudžiamų jungiklių, o kur su ratuku ir galimybe reguliuoti šviesotamsą. Kuriais atvejais jus domins nuotolinio valdymo arba sensoriniai jungikliai? Ar pakaks paprastų, ar sąveikaujančių su išmania namo sistema? Visa tai turi būti gerai apgalvota. Nuspręsti nesunku, svarbu bent kartą to savęs paklausti. Tiesa, pigiausi kiniški jungikliai gali būti nekokybiški, todėl visuomet orientuokitės į kuo kokybiškesnius produktus, nes jie bus ilgaamžiai.
Kaip derinti jungiklių ir interjero spalvas
Jeigu nutarėte atsakingai rinktis jungiklius ir juos paversti gražaus interjero dalimi, reikės derinti ne tik formas, bet ir spalvas. Derindami jungiklių spalvas interjere remkitės tokiais principais:
- Arba derinkite visus jungiklius tarpusavyje, arba kiekvieną jungiklį prie aplinkos, kurioje jis bus.
- Galite jungiklius visada rinktis tokios pačios spalvos, kokios ir siena. Tuomet niekada neprašausite, tai bus „saugus“ pasirinkimas.
- Jungiklius derinkite prie kitos vyraujančios detalių spalvos. Pagrindinės ir antros spalvos santykis gali būti parenkamas pagal spalvų skalę per kontrastą – priešingas spalvas. Pvz., prie geltonos dera mėlyna, prie oranžinės violetinė ir t. t.
- Tamsiam ir ankštam interjerui visada geriausia rinktis baltą spalvą – kuo jos daugiau aplinkoje, tuo šviesesnė bus erdvė.
- Jeigu įrenginėjate jungiklius dirbtuvėse, garaže ar kitoje erdvėje, kur nuolat liečiama nešvariais pirštais, galite rinktis praktiškesnes spalvas – pilką, juodą, rudą.
Šviesos jungiklyje – interjero elementas ir praktiškas sprendimas
Planuodami jungiklių pirkimą, turėkite omenyje dvi jungiklio funkcijas: estetinę ir praktinę. Kuri jums svarbesnė? Tobulas jungiklis talpina savyje abi ir kasdien mums tarnauja buitį darydamas lengvesne.
Pagal savo poreikius pasirinkite jungiklius, kurie tinkamai reguliuotų šviesą. Tačiau vien gero pasirinkimo neužteks – dar reikia ir tinkamai nuspręsti, kur jungikliai bus sumontuoti. Pasirinkite juos gražius, puošiančius interjerą, ir montuokite juos ten, kur jų labiausiai reikia. Įprasta atėjus į erdvę jungiklio ieškoti dešinėje pusėje, nes taip veikia mūsų vakarietiškas mąstymas, kuriame įprasta skaitymo kultūra iš kairės į dešinę. Jungiklių ieškome vidutiniame aukštyje – nuo nuleistos rankos aukščio iki smakro. Neleiskite jungiklių žemiau ir nekelkite į palubę. Gerai, jeigu namuose visi jungikliai yra panašiame aukštyje, tuomet atėję iš kitos erdvės, iškart suprasime, kur turėtų būti kitas jungiklis. Nepatogu, kai jungikliai yra per žemai, o namuose gyvena mažų vaikų.
Neslėpkite jungiklių už sofos ar kitų baldų, kur nepatogu įkišti ranką. Be to, jeigu jungikliai turi bent šiokią tokią šviesą, jie turi būti taip sumontuoti, kad tamsoje būtų tikrai pastebimi.
USB rozetė
Moderniems namams būtina turėti ne tik patogiose vietose sumontuotus šviesos jungiklius, bet ir bent vieną USB rozetę. Dabartinės technologijos lemia tai, kad mums nuolat prireikia prisijungimo prie elektros energijos per USB jungtį.