Daugelis neįsivaizduoja savo darbo ir net laisvalaikio be kompiuterio. Kompiuteris yra vos ne kiekvienuose namuose, o, jam sugedus, atrodo, kad gyvenimas sustoja. Kad tokio streso patirtumėte kuo mažiau ir kuo rečiau, savo kompiuterį reikia tinkamai prižiūrėti.
Pavyzdžiui, neretai pasitaiko, kad prie kompiuterio prisėdama dažnai, bet trumpam, dėl to kompiuteris labai dažnai įjungiamas ir vėl išjungiamas. Įjungus kompiuterį, jis turi įkaisti, o išjungus – atvėsti. Tačiau dažna tokia temperatūros kaita kompiuteriui gali pakenkti. Todėl, jeigu jūs savo kompiuteriu pasinaudojate keletą kartu per dieną, bet neilgai, kiekvieną kartą kompiuterio neišjunkite, tokiais atvejais patogiausia naudoti kompiuterio užmigdymo funkciją.
Labai svarbi kompiuterio dalis yra jo ventiliatorius, o ypač per karščius. Ventiliatoriai palaiko stabilią kompiuterių temperatūrą ir saugo juos nuo perkaitimo. Todėl būtina, kad kompiuterio ventiliatorius būtų gerai prižiūrimas ir nuolat valomas. Per didelis karštis kompiuteriui, kaip ir bet kuriems kitiems prietaisams, gali pakenkti. Todėl kompiuterį geriau naudoti vėsiose patalpose arba tokiose, kuriose užtikrintas tinkamas vėdinimas.
Labai svarbu, dirbant kompiuteriu, prie jo nevalgyti ir negerti. Nors jums ir atrodo, kad tai darysite saugiai, tačiau saugu iš tiesų nebus, o pasekmės gali būti labai liūdnos. Tarp klaviatūros mygtukų pribirę maisto trupiniai klaviatūrą gali sugadinti, be to gali pakenkti įrenginio ventiliacijos sistemai. Na, o išlietas skystis gali sudeginti kompiuterio mikroschemas, tokiu atveju gali būti reikalingas ypač rimtas kompiuterių remontas.
Kompiuteris turi būti tikrinamas kokybiškomis antivirusinėmis programomis. Jeigu jūsų kompiuteris pradėjo veikti lėčiau, pats persikrauna ar neįsijungia, priežastis gali būti kokių nors detalių gedimai. Tačiau dažniausiai tokias problemas sukelia kompiuterio virusai. Kompiuterio virusai nuolat tobulinami, kuriami nauji, tad jūsų naudojamos antivirusinės programos gali jų nesustabdyti. Norėdami išvengti tokio pobūdžio problemų, turėtumėte investuoti į pačias kokybiškiausias antivirusines programas.
Apskritai, nepamirškite reguliariai atlikti savo kompiuterio patikrą. Net jeigu jūsų kompiuteris veikia normaliai ir jūs nepastebite akivaizdžių problemų, vis dėlto gali pasitaikyti kažkokių detalių gedimų ar patekti virusų, o praėjus kuriam laikui dėl to gali kilti pakankamai didelių problemų. Todėl ekspertai pataria bent kartą per pusę metų savo kompiuterį nuvežti patikrinti kompiuterių specialistams.