Kad jūsų kompiuterių remontas būtų kuo retesnis

kompiuterių remontasDaugelis neįsivaizduoja savo darbo ir net laisvalaikio be kompiuterio. Kompiuteris yra vos ne kiekvienuose namuose, o, jam sugedus, atrodo, kad gyvenimas sustoja. Kad tokio streso patirtumėte kuo mažiau ir kuo rečiau, savo kompiuterį reikia tinkamai prižiūrėti.

Pavyzdžiui, neretai pasitaiko, kad prie kompiuterio prisėdama dažnai, bet trumpam, dėl to kompiuteris labai dažnai įjungiamas ir vėl išjungiamas. Įjungus kompiuterį, jis turi įkaisti, o išjungus – atvėsti. Tačiau dažna tokia temperatūros kaita kompiuteriui gali pakenkti. Todėl, jeigu jūs savo kompiuteriu pasinaudojate keletą kartu per dieną, bet neilgai, kiekvieną kartą kompiuterio neišjunkite, tokiais atvejais patogiausia naudoti kompiuterio užmigdymo funkciją.

Labai svarbi kompiuterio dalis yra jo ventiliatorius, o ypač per karščius. Ventiliatoriai palaiko stabilią kompiuterių temperatūrą ir saugo juos nuo perkaitimo. Todėl būtina, kad kompiuterio ventiliatorius būtų gerai prižiūrimas ir nuolat valomas. Per didelis karštis kompiuteriui, kaip ir bet kuriems kitiems prietaisams, gali pakenkti. Todėl kompiuterį geriau naudoti vėsiose patalpose arba tokiose, kuriose užtikrintas tinkamas vėdinimas.

Labai svarbu, dirbant kompiuteriu, prie jo nevalgyti ir negerti. Nors jums ir atrodo, kad tai darysite saugiai, tačiau saugu iš tiesų nebus, o pasekmės gali būti labai liūdnos. Tarp klaviatūros mygtukų pribirę maisto trupiniai klaviatūrą gali sugadinti, be to gali pakenkti įrenginio ventiliacijos sistemai. Na, o išlietas skystis gali sudeginti kompiuterio mikroschemas, tokiu atveju gali būti reikalingas ypač rimtas kompiuterių remontas.

Kompiuteris turi būti tikrinamas kokybiškomis antivirusinėmis programomis. Jeigu jūsų kompiuteris pradėjo veikti lėčiau, pats persikrauna ar neįsijungia, priežastis gali būti kokių nors detalių gedimai. Tačiau dažniausiai tokias problemas sukelia kompiuterio virusai. Kompiuterio virusai nuolat tobulinami, kuriami nauji, tad jūsų naudojamos antivirusinės programos gali jų nesustabdyti. Norėdami išvengti tokio pobūdžio problemų, turėtumėte investuoti į pačias kokybiškiausias antivirusines programas.

Apskritai, nepamirškite reguliariai atlikti savo kompiuterio patikrą. Net jeigu jūsų kompiuteris veikia normaliai ir jūs nepastebite akivaizdžių problemų, vis dėlto gali pasitaikyti kažkokių detalių gedimų ar patekti virusų, o praėjus kuriam laikui dėl to gali kilti pakankamai didelių problemų. Todėl ekspertai pataria bent kartą per pusę metų savo kompiuterį nuvežti patikrinti kompiuterių specialistams.

 

Reguliarus kompiuterio valymas – būtinybė

Šiais laikais turbūt daugelis sunkiai įsivaizduotų savo gyvenimą be kompiuterio, juk šis prietaisas yra tapęs ne tik nepamainomu pagalbininku darbe ar moksluose, bet ir neatsiejama laisvalaikio dalimi. Žinoma, gali atrodyti, kad tai, jog tikrai didelė dalis mūsų laisvalaikio yra susieta su kompiuteriu yra tik neigiamas moderniųjų technologijų padarinys, visgi sunku būtų gyventi be socialinių tinklų, filmų ir muzikos, o juk visa tai ir gauname kompiuterio dėka bei tam skiriame dalį savo laisvalaikio. Darbas su kompiuteriu yra tikrai neatsiejamas nuo įvairiausių dokumentų kūrimo, dalinimosi informacija ir jos saugojimo, todėl norisi, kad jame esantys duomenys visada būtų apsaugoti nuo bet kokių su kompiuterio veikla susijusių problemų. Kad taip būtų yra reikalingas reguliarus kompiuterio valymas, kurio dėka kompiuteris veiks be priekaištų, o duomenys bus apsaugoti.

Kompiuterio valymas VilniujeBet kuris kompiuteris negali išsiversti be antivirusinės sistemos. Net jei atrodo, kad niekuomet nenaršote pavojingų svetainių, nesisiunčiate piratinių failų, visgi grėsmė užkrėsti kompiuterį yra pakankamai didelė. Virusą pasigauti galima tiesiog naudojantis socialiniu tinklu ar elektroniniu paštu. Šiais laikais tai yra itin populiarus būdas perduoti kompiuterinius virusus, pavyzdžiui, iš užkrėstos anketos siuntinėjant neaiškius failus ar svetainių adresus, todėl kompiuterinį virusą jums gali perduoti net ir jūsų draugas pats apie tai net neįtardamas. Skirtingi kompiuteriniai virusai turi skirtingus poveikius ir pagal tai yra skirstomi į kategorijas. Vieni virusai sulėtina kompiuterio darbą, kiti iš jūsų socialinių tinklų ar elektroninio pašto vartotojų siuntinėja užkrėstus failus, treti naikina kompiuteryje esančią informaciją ir netgi gali jį nepataisomai sugadinti. Dėl to yra reikalinga galinga antivirusinė sistema ir reguliarus kompiuterio valymas siekiant išvengti tokių problemų. Reikia nepamiršti, kad vien pačios antivirusinės sistemos buvimas kompiuteryje daug naudos neduoda. Žinoma, ji informuoja apie abejotinos kokybės failus ir svetaines, tačiau norint, kad kompiuteris būtų švarus, reikia ja reguliariai jį skanuoti. Tai patartina daryti bent kartą per savaitę ar kiekvieną kartą parsisiuntus didesnį dokumentų kiekį. Kompiuterio valymas turėtų būti privalomas bent kartą per metus ar pastebėjus, kad kompiuteris pradėjo dirbti lėčiau.