Kaip krepšinis pakeitė pasaulį

krepsinio_lentosKrepšinis — antra Lietuvos religija. Su faktu nepasiginčysi. Tas tiesa. Esame užgimę krepšinio sirgaliai ir nežinia ar situacija kada pasikeis. O kodėl turėtų? Laimime Europos čempionatus, prizines vietas pasaulio pirmenybėse, ar gali būti kas geriau? Populiarus ne tik profesionalus krepšinis. Daugelis paprastų jaunuolių be krepšinio lentos neįsivaizduoja savo gyvenimo. Berniukai krepšinio taisykles išmoksta greičiau nei daugybos lentelę, o kūno kultūros pamokos be kamuolio rankose apskritai nereikalingos. Sportas valdo mases, ypač krepšinis.

Pasirodo, krepšinis atsirado Amerikoje. Keistas faktas, bet jį sugalvojo kanadietis (keista, juk kanadiečiai dievina ledo ritulį) daktaras Džeimsas Neismitas dar 1891 metais. Krepšinį sugalvojo, kaip alternatyvą beisbolui ir amerikietiškam futbolui, mat žiemą jų žaisti neišeidavo. Pradžioje krepšinį žaidė su futbolo kamuoliu. Prie krepšinio lentos buvo pritvirtinti krepšiai su dugnu, todėl po kiekvieno pataikyto metimo žaidimas buvo stabdomas ir iš krepšio išimamas kamuolys. Komandą sudarė ne penki, bet devyni žaidėjai. Laikui bėgant krepšinis pasikeitė, arba tiksliau tariant, užaugo iki vienos populiariausios ir pelningiausios sporto šakos.

Dabar krepšinį žaisti ne tik smagu, bet ir apsimoka. Modernios krepšinio lentos, vardiniai kamuoliai, stilinga apranga ir, žinoma, subtili sumelė už komandos atstovavimą. Jaunuoliai nuo mažų dienų treniruojasi ir lieja prakaitą krepšinio aikštelėse, tikėdamiesi sulaukti pripažinimo. Deja, tik nedaugelio svajonės išsipildo. Taigi, krepšinis yra viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. Šiomis dienomis jis žaidžiamas daugiau nei 200 pasaulio šalių. Reguliariai krepšinį žaidžia daugiau nei 300 milijonų žmonių. Neblogas skaičius, a?! Ir čia tik numanomas skaičius.

Kodėl krepšinis toks mėgiamas? Ną, atsakymų gali būti labai įvairių. Tai smagus komandinis žaidimas, skatinantis aktyvią fizinę veiklą bei budrumą. Krepšinis — turiningas laisvalaikis. Krepšinis yra azartiškas ir užvedantis. Neveltui šis žaidimas turi milžiniškas sirgalių armijas. Ir galiausiai, krepšinis padeda tausoti sveikatą. Taigi, marš visi prie krepšinio lentos!