Kaip atrodo dėmesį patraukiantis logotipas?

logotipo kūrimas

Kiekvienas save tinkamai reprezentuoti norintis verslas privalo pasinaudoti dizainerių paslaugomis ir tuo pačiu susikurti tinkamą logotipą, kuris be jokių žodžių parodys – kokias paslaugas teikiate, kokia yra Jūsų ideologija bei kitus svarbius niuansus.

Logotipų kūrimas – profesionalumo reikalaujantis darbas, tad, žinoma, jis turi būti paliekamas specialistams, kurie ne tik piešia, tačiau taip pat ir sugalvoja gerą idėją, kurią realizuoti su tinkamomis priemonėmis – lengvai įmanoma.

O kaip atrodo geras logotipas?

  • Žinoma, pirmiausia reikia atsakingai pasirinkti tokias spalvas, kurios geriausiai reprezentuoja Jūsų veiklą. Šiuo atveju tai būtų toks logotipas, kurios spalvas turėtų derėti ir su internetinio puslapio spalvomis. Svarbiausia – jų sintezė. Žinoma, visada galima rinktis ir labai drąsias, tačiau viskas priklauso nuo poreikių, nuo dizaino, galiausiai, nuo Jūsų verslo pozicijos.
  • Taip pat logotipas neturėtų būti labai sudėtingas. Žinoma, labai detalūs dažniausiai patraukia dėmesį, tačiau tokių atkartojimas – nėra geras pasirinkimas. Logotipus kuriantys specialistai tikina, kad naudinga pasirinkti tokius, kurie yra lengvai įsimenami, kuriuos yra paprasta pakartoti.
  • Galvodami apie logotipą taip pat turite nepamiršti, kad jie negali būti įžeidžiantys. Tai reiškia, kad Jūsų verslui tinkamas logo turi būti vertinamas iš labai skirtingų pozicijų. Kaip jis atrodo skirtinguose kontekstuose?
  • Taip pat logo, kad ir kokios formos būtų pasirinktos, turėtų tinkamai reprezentuoti Jūsų verslą. Jis gali būti akivaizdus arba gali būti simbolinis. Svarbiausia, kad per spalvas ir formas sakytų tai, ką ir norite Jūs pasakyti.
  • Geriausia nesirinkti labai blizgių logo, taip pat tokių, kurie per daug traukia akį. Geras logo turi būti įsimenamas, tačiau tai nereiškia, kad jis turi atrodyti pigiai. Priešingai, šiais laikais svarbiausia yra kokybė ir net geras logotipas gali parodyti, kad Jūsų verslas yra atsakingas už tinkamų prekių arba paslaugų pateikimą.

Svarbiausia yra pasirinkti gerą specialistą. Tokiu atveju logotipų kūrimas nereikalaus iš Jūsų jokio vargo, juolab, gausite tokį rezultatą, kuris tarnaus Jums reklamoje bei įvaizdžio formavime.

Logotipo kūrimas: ieškoti prasmės ar ne?

Įkūrus verslą, sukūrus produktą ar net paprasčiausią interneto svetainę naudinga susikurti logotipą. Logotipas stiprina įvaizdį, sukuria daugiau patikimumo, kelia produkto vertę ir palengvina jo atpažinimą. Taigi, logotipo kūrimas yra vienas iš pirmųjų darbų, kuriuos reikia atlikti kuriant įmonę, sukūrus išskirtinį produktą ar net užsakius interneto svetainės kūrimo paslaugą. Tik kaip išsirinkti?

Vieni nori, kad jų įmonės logotipas turėtų prasmę, nors ir simbolinę. Pavyzdžiui, vienaračiai siejasi su vienetu ir ratu, todėl puikiai tinka vienetas įkomponuotas apskritime. Logiška? Taip. Paprasta? Taip. Įsimintina? Ko gero taip.

Tokios įmonės kaip Coca-Cola turi labai paprastą, tačiau puikiai žinomą logotipą – tai išskirtinis šriftas, kurį linkę pamėgdžioti kai kurie kiti gėrimų gamintojai. Bet koks tekstas, užrašytas šiuo šriftu iš karto kelia asociacijas su įmone, o paklausus kokios dvi spalvos yra Coca-Cola spalvos bet kurio šio gėrimo mėgėjo iš karto sulauktumėme atsakymo: balta ir raudona. Tai puikus sėkmingo logotipo pavyzdys.

Tuo tarpu kai kurios įmonės renkasi įvairius, nelabai susijusius simbolius, įterpia pavadinimo trumpinius ar visą pavadinimą, jei jis nėra ilgas. Ar tai blogai? Vargu. Kartais prie to tiesiog įprantama ir net jei buvo mintis apie išskirtinesnį logotipą pagalvoti ateityje, pasiliekama prie senojo. Visgi, jei logotipą naudosite daug ir dažnai, iš karto pagalvokite apie geriausią variantą.

Logotipo kūrimas užtrunka įvairiai, labai daug priklauso nuo Jūsų poreikio, užsakymo sudėtingumo, kūrėjo profesionalumo bei jo užimtumo. Galima sakyti, tai meninis kūrinys, todėl vertėtų suprasti, kad numatyti tikslios sukūrimo datos gali būti neįmanoma. Dėl to siūlome neskubinti autoriaus (tikrai suprastės kokybė), numatyti šiam reikalui daugiau laiko ir mėgautis aukščiausios kokybės logotipu, kuris Jūsų įmonę, produktą ar interneto svetainę reprezentuos įvairiausiose situacijose.