Muilinė ar muilo dozatorius?

muilo dozatorius

Įpročiai bei įsitikinimai įtakoja kiekvieno mūsų pasirinkimus. Net ir nesvarbūs, iš pirmo žvilgsnio nepastebimi veiksmai, kartais tampa vieninteliu galimu variantu. Dažnai taip nutinka net nesusimąstant. Jei lėkštėje ne visi patiekalo elementai skanūs, pirmiausiai valgote skaniuosius ar pasiliekate juos pabaigai? Norėdami pabaigti pustuštę dantų pastos tūbelę vyniojate ją ar braukiate tarp pirštų? Na, o kaip su muilu – renkatės skystą ar kietą? Muilinė ar muilo dozatorius puikuojasi ant Jūsų praustuvo?


Dar visai neseniai tik kietas muilas karaliaudavo namuose, ir netgi viešuosiuose tualetuose. Skysto muilo atsiradimas išsprendė daug higienos problemų ir atvėrė rinką muilo dozatoriams. Juk skystam muilui naudoti būtinas patogus ir lengvai naudojamas įrenginys. Paspaudus mygtuką, svirtelę arba tiesiog priartinus rankas prie automatinio dozatoriaus, išskiriamas reikiamas kiekis – greita, patogu ir saugu.


Akivaizdu, kad jei esate kieto muilo šalininkas rinksitės muilinę, jei skysto – muilo dozatorių. Tačiau ar tai tik įpročio reikalas? Muilinių pagrindinis minusas – jose užsilieka vanduo ir jis aptirpdo muilą. Todėl ši atrodo nešvari ir reikalauja nuolatinio valymo. Žinoma, yra muilinių su specialiomis skylutėmis, tarpeliais – vandeniui nubėgti, bet juose taip pat patenka muilo gabaliukų, kuriuos reikia profilaktiškai pašalinti. Muilo dozatorius tokių problemų nesukelia. Įpilate kvepančio skysčio ir viskas – jokios papildomos priežiūros ir valymo. Taip pat skysto muilo dozatorius pranašesnis tuo, kad į jį nepatenka nei dulkės, nei plaukai, nei kiti galimi „užteršėjai“. Be to jis yra higieniškesnis sprendimas, ypač jei naudojasi ne vienos šeimos nariai.


Tiek muilinės tiek dozatoriai gali tapti žaviu, akį traukiančiu vonios kambario elementu. Jų yra įvairių spalvų, formų, gaminama iš skirtingų medžiagų – plastiko, keramikos, plieno, akmens ir kt. Visuomet bus besirenkančių arba vieną arba kitą variantą, tačiau svarbiausia, kad jis atliktų savo funkciją ir džiugintų ilgu naudojimu bei estetiškumu.