Ieškome darbo rudenį

Darbas NorvegijojeDaug kas grįžęs iš atostogų pradeda dairytis darbo skelbimų puslapiuose ar laikraščiuose ir ieško kur įsidarbinti. Galbūt tai noras pakeisti darbovietę, gal metus senąjį darbą, reikia susirasti naują, geresnį ar labiau apmokamą. Nemažai ir studentų, baigusių bakalauro ar magistro studijas, tačiau nenorėdami praleisti vasaros sėdėdami prie kompiuterio, tris mėnesius atostogauja ir tik tuomet pradeda ieškoti darbo. Yra ir kita studentų dalis – kurie, vos įstoję į universitetą ar kolegiją, laisvalaikiu nori užsidirbti pinigų, kad galėtų dažniau eiti į vakarėlius ar sutaupyti automobiliui ar kitam reikalingam daiktui. Dažniausiai žmonės ieško darbo čia pat, savam mieste, tačiau nemažai susigundo ir darbu Norvegijoje, Anglijoje, Vokietijoje ar kitose šalyse. Kokie darbo pasiūlymai laukia tiek Lietuvoje, tiek užsienyje?

Laikinų darbų, neblogai apmokamų, tačiau fiziškai ir sunkių dažnai siūlo ūkininkai. Nuimant derlių jiems nuolatos reikalingi darbininkai, kurie semtų grūdus, vairuotų kombainus, skintų obuolius, uogas ar dirbtų kitus su derliumi susijusius darbus. Kartais toks darbas apmokamas pagal darbo rezultatus – pavyzdžiui, obuolių skynimas. Kiek nuskinsite obuolių, tiek ir uždirbsite. Obuolių augintojai sako, jog stropus darbininkas per dieną gali užsidirbti iki 30 eurų, kas gerokai viršija minimalų atlyginimą Lietuvoje. Tokie darbai yra fiziniai, dažniausiai ūkininkai įdarbina tik sezoninius darbuotojus, todėl čia patiks studentams, jauniems ir stipriems, norintiems laikino sezoninio darbo.

Darbo užsienyje dažniausiai netrūksta. Darbai Norvegijoje ar Didžiojoje Britanijoje nekvalifikuotam darbininkui dažnai yra sunkūs, tačiau gerai apmokami. Kai kurie mūsų tautiečiai, kaip žinia, dirba ir po 12 ir 14 valandų per parą fiziškai sunkius darbus. Dideli pinigai motyvuoja dirbti daug, tuomet ir laiko poilsiui ne itin lieka. Bet važiuojant mėnesiui ar keliems į užsienį galima ir padirbėti stipriau, kad grįžus namo būtų ką išleisti. Nors Lietuvoje fiziškai nesunkų darbą susirasti ne taip sunku kaip Norvegijoje, tačiau darbas Norvegijoje turi savų privalumų, todėl nereikėtų šio varianto iškart atmesti.

Jei nesiseka rasti darbo, galima imtis ir kitokių priemonių. Pavyzdžiui, pinti krepšius iš vytelių, tapyti, gaminti įvairiausius gražius niekniekius ar papuošalus, o gal net ir rašyti straipsnius ar naujienų portalams siūlyti savo nuotraukas ir istorijas. Netingint tikrai galima prasimanyti ir veiklos. O jei labai norite susirasite darbą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tereikia įdėti daugiau pastangų, nei įdeda kiti darbo ieškantieji.