Kas yra nuotekų valymo įrenginiai?

Sparčiai didėjant gyventojų skaičiui, didėja ir buitinių bei pramoninių atliekų ir nuotekų kiekiai. Vis daugiau žmonių ieško savo gyvenimui gražios, ramios vietos, išsidėsčiusios toliau nuo miesto šurmulio, tačiau dažnai tokiose vietose nėra prijungtos prie centrinės miesto kanalizacijos. Tačiau tam yra sprendimas – nuotekų valymo įrenginiai.

Nuotekų valymo įrenginiai yra nuotekų valymui skirti įrenginiai, kurie veikia biologinio valymo principu. Dalis valymo įrenginio yra užpildomas dumblu, kuris skaido ir valo nuotekas. Valymo įrenginiai būna kelių tipų, o tai kartais sukelia sunkumų, norint pasirinkti geriausiai savo poreikius atitinkančius valymo įrenginius. Priklausomai nuo savo nuotekų tipo galite rinktis valymo įrenginius skirtus buitinių arba pramoninių nuotekų valymui.

Valymo įrenginiai atsirado dėl tam tikrų priežasčių:

  • Centrinė miesto kanalizacija yra toli ir nėra galimybės prie jos prisijungti
  • Centrinės miesto kanalizacija nebepajėgi aptarnauti naujai statomų namų kvartalų.
  • Nuosava autonominė kanalizacija – ekonomiška ir patogu.

Visame pasaulyje gaminami valymo įrenginiai yra praktiškai vienodi pagal savo veikimo principą, tačiau skiriasi savo technologija, forma, dydžiu ar eksploatavimo sąlygomis. Nuotekų valymo įrenginiai veikia biologinio valymo principu, kuris yra pagrįstas biocheminio ir fiziologinio upių, ežerų, tvenkinių ir kitų vandens telkinių savaiminio išsivalymo dėsningumu.

Valymo įrenginiai su dumblu priskiriami prie intensyvių nuotekų valymo sistemų. Per skirtingus valymo etapus nuotekos yra išvalomos, jose esančios kenksmingos medžiagos yra suskaidomos ir išskiriamas išvalytas vanduo, kurį galima išleisti į gruntą ar panaudoti antrą kartą mašinos plovimui, gėlynų ar vejos laistymui. Šiame nuotekų valymo procese nėra naudojamos jokios cheminės medžiagos, todėl tausojama gamta ir sutaupomi Jūsų pinigai.

Aktyvus dumblas į nuotekų valymo įrenginius yra supilamas sumontavus naują sistemą, prieš paleidžiant nuotekas. Dumblas yra supilamas tik vieną kartą iš jau veikiančių įrenginių, o vėliau jis maitinasi ir dauginasi panaudodamas nuotekas. Papildomai pildyti valymo įrenginių nereikia, o nuotekų išvalymo efektyvumas pasiekiamas iškart.

Jei Jūsų įrenginys yra sumontuotas ir naudojamas tinkamai, tai jis neskleidžia jokio kvapo ir triukšmo, o žemės paviršiuje matomi tik valymo įrenginio dangčiai.