Neteisingai atliktas išorinis SEO optimizavimas gali sukelti didžiulių bėdų

Vos keletą metų skaičiuojanti viena naujausių marketingo priemonių SEO optimizavimas jau spėjo užsitarnauti itin gerą vardą. Daugelis žmonių šią rinkodaros paslaugą žino kaip vieną stipriausių, bei didžiausią atsiperkamumo garantiją teikiančią priemonę. Vis dėlto, nors nuomonių šiuo klausimu gali atsirasti daug, tačiau negalima nesuabejoti Google viešpatavimu internetinėje erdvėje. Būtent ši paieškos sistema sutraukia neįtikėtiną skaičių unikalių vartotojų kiekvieną dieną, todėl pasitelkimas šios paieškos sistemos savo verslo populiarinimui negali būti klaidingas pasirinkimas. Vis dėlto, ne viskas yra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Yra vietų, kuriose derėtų būti atsargiems ir budriems, nes kitu atveju, galite prisidaryti didžiulių nemalonumų.

Kaip daugelis žino, SEO optimizavimas susideda iš dviejų pagrindinių dalių: vidinės bei išorinės optimizacijos. Vidinė optimizacija yra paprasta, reikalaujanti tik šiek tiek techninių įgūdžių bei neatimanti daug laiko, todėl nusamdę specialistą puslapiui kurti, būsite ramūs, kad viskas atlikta teisingai. Kur kas sudėtingesnis procesas laukia išorinėje optimizacijoje. Jau neskaitant to, kad visas išorinės optimizacijos tikslas gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki metų, priklausomai nuo konkurencijos, taipogi verta paminėti ir tai, kad laukia ir daugiau išbandymų, todėl viską atlikti privalote itin atsargiai bei kantriai. Išorinė optimizacija skirstoma į daug dalių, bet pagrindinės yra „Black hat SEO“ ir „White hat SEO“. Turbūt, jau iš pavadinimo lengva nuspėti, kad vienas iš jų yra blogas, o kitas geras. Kalbant plačiau, Black hat yra neleistinas ir uždraustas visų paieškos sistemų. Tai nelegalus spaminimas ir itin skubus puslapio populiarinimas, kas leidžia Google suprasti, jog viskas yra daroma dirbtinai. Jeigu jūs būsite išaiškinti, neabejotinai būsite nubausti ir apie pirmąsias paieškos sistemų pozicijas galėsite užmiršti. White hat – tai legalus bei leidžiamas SEO būdas, mėginant iškelti savo puslapį, tačiau privalote atminti, kad viskas turi būti daroma saikingai bei kantriai.

SEO galimybėmis nebeabejoja niekas, tačiau jeigu tikrai siekiate tik pačių aukščiausių rezultatų, privalote atsiminti, kad SEO optimizavimas – tai ne juokų darbas, kurį galite atlikti bet kaip. Viskas privalo būti daroma saikingai, kantriai bei nenaudojant jokių neleistinų priemonių, nes kitu atveju, galite užsitraukti Google rūstybę ir visiems laikams užmiršti apie savo verslo sėkmę.