Pastolių nuoma verslui ir privačioms statyboms

pastoliaiŽmogus – ne voras ir sienomis vaikščioti negali. Kad ir kaip toli pažengusios mūsų technologijos, bet statybos srityje naudojamos tokios pačios technologijos, kaip ir prieš 5000 metų. Tiesa, tada viskas buvo iš medžio, dabar – metalinės konstrukcijos ima viršų, nes medžius oficialiai saugome…

Kaip pastatyti lygią ir aukštą sieną? Kaip ją renovuoti, apšildyti, nudažyti? Tam naudojami patvarūs pastoliai. Pastoliai paprastai yra sukonstruojami gana greitai. Dažniausiai jie susideda iš kelių (5-9) skirtingų metalinių detalių – atraminiai stulpai, skersiniai, apsauginės plokštumos, laipteliai ir t.t. Pastoliai dažniausiai neturi jokių varžtų – jie tiesiog sustatomi ir sutvirtinami specialiais mechanizmais. Kodėl nereikia varžtų? Dėl montavimo greičio. Šiuolaikinės technologijos nebereikalauja varžtų, nes yra pakankamai tvirti spaustukai, kurie neleidžia skersiniams judėti. Labai patogu – įstatai pastolio skersinį ir užspaudi.

Pastoliai – gana brangus malonumas statybose tiek individualiu lygmeniu, tiek profesionaliai. Įsivaizduokite, jei reiktų pirkti savo pastolius kiekvieną kartą, kai norite perdažyti sieną. Kur juos tuos 5 metus reikia laikyti? Kaip sandėliuoti, kad juos visada galima būtų lengva pasiekti? Tikrai neapsimoka. Pastolius perka tik didelės statybinės kompanijos, kurios nuolatos gali juos panaudoti. Kiti statytojai naudojasi pastolių nuoma. Tai efektyvus būdas turėti pastolius tada, kada reikia.

Įsivaizduokite, kad statybos kompanijoje dirba 5 žmonių komanda, kurios pagrindiniai klientai – 1-3 aukštų individualių namų savininkai. Vieną namą jie stato 2-3 mėnesius, tačiau sienų apdailai reikia vos 2-3 savaitėms. Kaip elgtis su pastoliais šioje situacijoje? Pastolių nuoma iš statybinės įrangos nuomos bendrovės yra optimaliausias variantas.

Kitas momentas yra pastolių logistika. Jie sveria ne keletą kilogramų, o keletą tonų. Pastoliai turi būti vežiojami dideliuose sunkvežimiuose, todėl nedidelės statybos kompanijos turi juos samdyti atskirai. Aišku, pastolių nuomos įmonės gali pasiūlyti ir logistikos paslaugą ir nuomojamus pastolius atvežti iki pat objekto, o išmontavimo dieną atvykti jų paimti.

Jei yra poreikis, galima nusamdyti ir montuotojus. Juk savo amatą puikiai išmanantys meistrai viską daro 2-3 kartus greičiau, nei mėgėjai ar nepatyrę meistrai. Pastolių nuoma Lietuvoje užsiima ne viena įmonė, tad pasirinkimas yra nemažas. Aišku, ne visada kaina yra svarbiausias momentas. Reiktų atkreipti dėmesį ir į pastolių gamintojus, pavyzdžiui, Custers. Statybininkai renkasi patikimus ir žinomus statybos pasaulyje pastolių gamintojus.