Pastraipa.lt – portalas, kuriame aptariamos knygos ir…

Mėgstantiems knygas vertėtų apsilankyti interneto svetainėje pastraipa.lt. Kodėl? Galima būtų mestelti „užsukite ir sužinosite“, bet nemestelsime. O imsime ir atsakysime penkiais punktais.

  1. Pastraipa.lt yra portalas, kuriame pagrindinis objektas – knygos. O kai pagrindinis objektas yra knygos, tai svetainė skirta mėgstantiems skaityti. Paprasčiau nei paprasta ir logiškiau nei logiška.
  2. Nemažai interneto svetainių vaikosi populiarumo. Vėlgi tinka žodis „logiška“: nesinori likti kokiame trisdešimtame paieškos sistemos puslapyje. Populiarumo siekiama įvairiais būdais. Deja, ne visada tie būdai solidūs. Tarkim, sugalvojama antraštė, kuri neturi nieko bendro su straipsniu arba yra pernelyg hiperbolizuota. Pavyzdžiui, skelbiama, kad tam tikras kūrinys pirmą kartą išleistas lietuviškai, bet atidarius straipsnį paaiškėja, kad leidimų buvo ir anksčiau, tik šįkart… išleista su kietais viršeliais. Vadinasi, norima pasakyti „pirmą kartą išleista su kietais viršeliais“, bet užrašoma „pirmą kartą Lietuvoje“. Skirtumas akivaizdus, bandoma sukurti intrigą (kiek melagingai).
  3. Klasikinė literatūra, šiai kategorijai priklausančių knygų apžvalgos – internete tokio turto daug. Koks „Pastraipos“ vaidmuo? Čia taip pat nesvetima klasikinė literatūra, tačiau nesiimama to, kas jau sėkmingai veikia kitur. Pavyzdžiui, E. Hemingvėjaus apysaka „Senis ir jūra“ aptariama kitaip. Kaip kitaip? Nebandoma prirašyti tūkstančio žodžių atpasakojimo – juk internete atpasakojamųjų apžvalgų gausu. Nebandoma teigti, kad privalote perskaityti. Apskritai portale neteigiama, kad būtina perskaityti vieną ar kitą klasikinį romaną ar apysaką – juk internete gausu „privalomų“, „geriausių“ kūrinių sąrašų.

Interneto svetainėje pastraipa.lt pasikliaujama įspūdžiais ir struktūruojamos kilusios mintys. Rašoma ne taip, kaip parašyta kitur, o taip, kaip kitur NEparašyta.

  1. Kaip perprasti ir vertinti poeziją? Tai klausimas, kurio sudedamųjų dalių sąraše yra komplikuotumo. Pristatomas portalas į šį klausimą neatsakys, bet tarp kitų straipsnių rasite ir poezijos apžvalgų.
  2. Ką dar aptiksite apsilankę interneto svetainėje pastraipa.lt? Tai knygų portalas. Vadinasi, tematika – knygos, tačiau… čia bus aptariami ir kiti dalykai! Nuo knygų nežadama pereiti prie avalynės ar paspirtukų temos. Bet tolesni planai tegul lieka maža intriga!

 

Šiuo metu portale pastraipa.lt publikuojami įvairūs straipsniai, knygų naujienos ir apžvalgos. Rekomenduojama užsukti mėgstantiems literatūrą. Intelektualu, įdomu, turininga!