Kokybiškas plastikinių langų montavimas – sėkmingas eksploatavimas ateityje

plastikinių langų montavimasPlastikinių langų montavimas yra pagrindinis sėkmingo eksploatavimo etapas ateityje, tad jis turi būti atliktas itin kruopščiai ir naudojant tik kokybiškas ir profesionalias medžiagas. Prieš montuojant plastikinius langus labai svarbu įvertinti pastato mikroklimatą ir jo problemas. Plastikinių langų montavimas turi labai didelės įtakos energijos taupymui: šiuolaikinės statybinės ir termoizoliacinės medžiagos leidžia ženkliai sumažinti šilumos nuotekius iš pastatų. Visa tai pasiekiama taupant energiją.

 

Kuomet yra pilna pastato jungčių izoliacija, tačiau patalpų ventiliacija ir oro kaita nepakankama, bėgant laikui atsiranda drėgmė, sutrinka montavimo putų šiluminės izoliacijos savybės. Dėl šių priežasčių sumažėja šiluminė varža lango rėmo ir sienos sujungime, tada atsiranda šilumos nuotekis, padidėja drėgmė, atsiranda pelėsiai ar irimo požymiai aplink langus bei duris.

 

Pagrindinės priežastys: nepakankama mikroventiliacija arba jos nebuvimas, neteisingas langų ir durų montavimas, netinkamų medžiagų naudojimas montuojant. Langų sistema turi atitinkti reikalavimus tam tikram objektui, pavyzdžiui, stiklo paketui, langų profiliams, jungiamosioms detalėms. Drėgmė ir pelėsiai aplink langus ir duris, įtrūkimai tinke aplink langą, sumažėja šilumos ir garso izoliacijos savybės, jungčių sandarumo sutrikimai. Problemos dėl netinkamai pasirinktų langų sistemų arba užpildytų montažinių ertmių dažnai lemia labai nemalonias viso lango sistemos arba jo montavimo reklamacijas.

 

Langų montavimo darbus būtina patikėti profesionalams, kurie gali užtikrinti, jog visi darbai bus atlikti tinkamai ir, kad vėliau nesusidursite su rimtomis plastikinių langų eksploatavimo problemomis. Langų montuotojai turi būti tinkamai apmokyti. Prieš išimant seną lango rėmą, būtina pamatuoti pagamintą langą, ar jis atitinka matmenis. Per didelis montavimo putų storis sukelia įtrūkimus tinke – kuo didesnis yra montavimo putų paviršius, tuo didesnis jų drėgmės įgeriamumas. Sumažinti putų plotą galima įterpiant polistireno plokštes.