Bulvių patiekalų populiarumas šiomis dienomis vis labiau mažėja, ką lemia tai, jog jie dažniausiai yra ypač riebūs, kas neatitinka šiuolaikinių mitybos standartų, kuriuos daugelis remia nekaloringu ir organizmui naudingu maistu. Visgi, faktas, jog tai yra ne bulvių, o iš jų patiekalus gaminančių žmonių problema, kadangi bulvių patiekalai gali būti ir neriebūs bei naudingi kiekvienam žmogui.
Patiekalus gaminkite orkaitėje
Pakankamai dažnai bulviniai patiekalai yra gaminami ant dujinės, kam prireikia pakankamai nemažo riebalų kiekio. Ir daugelis neįsivaizduoja bulvinių patiekalų gaminimo kitu būdu, nors faktas, jog egzistuoja netgi labai dėmesio verta alternatyva – šių patiekalų gaminimas orkaitėje. Gaminimui orkaitėje reikalingas riebalų kiekis yra kur kas mažesnis, kas leidžia žymiai sumažinti pagaminamų bulvinių patiekalų kaloringumą. Taip pat, toks pasirinkimas yra vertas dėmesio ir kitais aspektais, iš kurių pagrindinis yra patogumas, kadangi orkaitėje gaminamas maistas praktiškai nereikalauja priežiūros bei tokiu būdu bulvinius patiekalus gaminantiems žmonėms leidžia sutaupyti tiek pakankamai daug laiko, tiek ir pastangų.
Rinkitės neriebią mėsą
Gaminant tokius bulvių patiekalus kaip kugelį ar cepelinus jų tiesiog neįsivaizduojame be sultingos mėsos. Bet didžiausia klaida, jog neretai įsivaizduojame, jog neriebi mėsa negali būti sultinga, todėl net ir norėdami išvengti riebalų pertekliaus vis vien renkamės įprastus riebius pasirinkimus, iš kurių neabejotinai didžiausią populiarumą šioje vietoje turi būtent kiauliena. Visgi, faktas, jog yra ir daugiau skanios ir sultingos mėsos alternatyvų, kurios gali leisti žymiai sumažinti riebalų kiekį patiekale, iš kurių neabejotinai tokių patiekalų gamybai labiausiai tinka neriebi paukštiena. Ir nors jums gali atrodyti, jog rinkdamiesi neriebią mėsą riebalų atžvilgiu sutaupysite pakankamai nedaug, reali situacija bus žymiai pozityvesnė, kadangi riebi mėsa yra riebesnė ne tik pati, bet kepdama riebalus išskiria ir aplink ją esančias bulves, kas ypač įtakoja viso patiekalo riebumą bei kaloringumą.
Nenaudokite riebių padažų
Net ir pagaminę ganėtinai neriebų patiekalą pakankamai dažnai jo išskirtinai nedidelį riebalų kiekį ir kaloringumą sugadiname milžinišku riebaus padažo kiekiu, kadangi daugelis įsivaizduoja, jog padažai nėra riebūs. Visgi, žvelgiant į standartinius padažus prie bulvinių patiekalų, kuriais dažniausiai tampa grietinė arba kiaulienos spirgais paremtas pagardas, jų kaloringumas net ir kalbant apie šlakelį neretai gali siekti net iki keleto šimtų kalorijų, o ką kalbėti apie situacijas, kai padažo lėkštėje būna praktiškai tiek pat, kiek ir bulvinio patiekalo. Bet daugelis net ir suprasdamas padažų kaloringumą neranda išeities iš tokių situacijų, kadangi jiems atrodo, jog skanus ir nekaloringas padažas yra 2 nesuderinami dalykai. Visgi, faktas, jog taip nėra. Pirmiausia, jei kalbėsime apie grietinės kaip pagardo naudojimą, reikėtų rinktis kuo mažesnio riebumo grietinę, kurios kaloringumas dažniausiai bus kur kas mažesnis už riebesnės jos alternatyvos. Kalbant apie įprastus padažus, patartina juos gaminti ne aliejaus, o pieno ir sviesto pagrindu. Tuo tarpu kalbant apie mėsos integravimą į padažą, nevertėtų rinktis įprastų kiaulienos spirgučių – kur kas geriau rinktis smulkiai supjaustytą paukštienos krūtinėlę ar kitas kur kas mažiau riebios mėsos alternatyvas. O dar geriau bus tuomet, jei mėsos padaže iš vis nebus, ir jis bus paremtas įvairių skanių daržovių deriniu.