Nemalonaus kvapo spintoje priežastys ir kaip jo atsikratyti?

spintos kvapai

Rūbų spinta – tai ta sritis, kurią atvėrus kyla ir džiaugsmas, ir liūdesys. Ypatingai moterims, kurioms naujų rūbų pirkimas yra savotiška terapija ir nepaisant to, beveik visuomet „nėra ką apsirengti“. O dar tie spintos kvapai…

Tikriausiai daugeliui tenka susidurti su nemaloniais kvapais spintoje, kurie atsiranda dėl pačių įvairiausių priežasčių. Regis, vos prieš kelias dienas įdėjote švariai išplautus rūbus į spintą, o šiandien jie jau kvepia nekaip.

Priežastis Nr. 1 – drėgmė ir nepakankamas vėdinimas

Drėgmė gali būti namuose ar konkrečioje patalpoje, todėl labai svarbu pasirūpinti pakankamu vėdinimu. Šiuo atveju neretai atsiranda ir kita problema – pelėsis, kuris dažniausiai įsitaiso už mūsų baldų. Tokiu būdu turime vieną iš nemaloniausių spintos kvapų, kurį pašalinti iš rūbų labai sunku.

Priežastis Nr. 2 – nepakankamai išdžiovinti skalbiniai

Jeigu naudojate elektrinę džiovyklę, joje rūbai nėra išdžiovinami visiškai sausai. Todėl išėmus rekomenduojama juos dar kuriam laikui palikti, o ne iškart dėti į spintą. Ypatingai tai aktualu uždaroms spintoms. Labai svarbu užtikrinti, kad prieš dedant į spintą rūbus, jie būtų visiškai išdžiūvę. Priešingu atveju jau po kelių dienų švariai išplautų rūbų gaivos neliks nė kvapo.

Priežastis Nr. 3 – pašaliniai kvapai (tabako, maisto ir kt.)

Šiuo atveju tokie kvapai dažniausiai tvyro visuose namuose, jie įsigeria į baldus, sienas, o taip pat ir rūbus. Nuo to neapsaugo net ir spinta. Kita vertus, nebūtinai turi būti rūkoma namuose, pakanka į spintą įdėti rūkančio žmogaus dėvėtą megztinį ar kelnes ir spintoje šis nemalonus kvapas persiduos į kitus rūbus. Vienintelė išeitis to išvengti – nerūkyti namuose, dažnai vėdinti patalpas ir nedėti dėvėtų rūbų į spintą su švariais.

Kaip atsikratyti nemalonių kvapų spintoje?

Deja, priklausomai nuo priežasties, be esminių sprendimų kai kurių kvapų atsikratyti gali būti pernelyg sunku. Tačiau jeigu tai nėra didelė problemai, efektyviu sprendimu gali tapti specialūs spintos kvapai, kurie suteikia spintai ar drabužinei bei skalbiniams nuolatinį gaivos ir švaros pojūtį. O pasirinkus atitinkamus kvapus atrodys, tarsi jūsų rūbai nuolat būtų pakvepinti kvepalais!