Darbas televizijoje – tai daugelio svajonė ir siekiamybė. Scena, kameros gerbėjai ir dėmesys, ko gi galima daugiau norėti? Tačiau šlovė ir spindinčios šviesos dar ne viskas. Reikia daug ir sunkiai dirbti norint išlaikyti žmonių dėmesį ir prodiuserių susidomėjimą. Kartais neužtenka tik gražiai atrodyti, reikia daug mokytis ir išlieti nemažai prakaito filmavimo metu. Tiesioginės transliacijos vyksta labai dažnai, ypač šiomis dienomis, kai pasaulis gyvena technologijų amžiuje ir nori viską matyti čia ir dabar. Todėl, tiek laidų vedėjai, tiek žurnalistai turi būti pasirengę bet kokiems akibrokštams.
Tiesioginės transliacijos privalumai
Televizijoje ar renginio transliacijoje pats svarbiausias dalykas yra darnus komandinis darbas. Nei vienas TV projektas, laida, ar koncertas nebus sėkmingas, jei jo kūrybinėje komandoje nėra susidirbimo, jei nors viena grandis šlubuoja. Jei komanda labai profesionali ir geranoriška, pasiruošimas tiesioginiam eteriui visada būna įdomios diskusijos forma, išgirstama gerų patarimų, nėra streso ar spaudimo. Tiesioginio eterio senbuviams nebaisios netikėtos situacijos, tuo tarpu nauji veidai turi daug ko išmokti, susidurti su stresinėmis situacijomis, gebėti laiku ir vietoje interpretuoti.
Darbas televizijoje yra ne tik įdomus ir priverčiantis daug ko išmokti. Ruošiantis filmavimams ir tiesioginėms transliacijoms prireikia ir specifinių žinių, kaip kitos užsienio kalbos, gebėjimo suvaldyti diskusiją ir kita. Kartais tokiems iššūkiams galima pasirengti iš anksto: susikurti klausimus, pasiruošti argumentus, parepetuoti stovėseną ar net eiseną. Tačiau, dažnai pasitaiko atvejų, kuomet net ir iki smulkmenų sustyguoti pasirodymai kardinaliai pasikeičia ir prireikia staigaus sprendimo kaip veikti. Todėl, vedėjas ar pranešėjas privalo gebėti ne tik gerai kalbėti, bet ir priimti vienokius ar kitokius sprendimus, kurie gali paveikti tiesioginės transliacijos įvykius.
Darbo eteryje minusai
Nors daugeliui darbas televizijoje primena svajonių išsipildymą, tačiau yra ir neigiama šio reikalo pusė. Darbas televizijoje atima daug laiko. Ilgi filmavimai studijoje, tiesioginės transliacijos iš kitų miestų ar net šalių, ,,suvalgo“ didžiąją dalį laisvalaikio. Intensyvūs filmavimai pareikalauja ir nemažai fizinių jėgų. Kartais tenka paaukoti ir maistui, ir miegui skirtą laiką. Tačiau, nepaisant to, esate ekrano žvaigždė, kuri gali džiaugtis neeiliniu dėmesiu.