Vairavimas – sudėtinga ir atsakinga užduotis, reikalaujanti ypatingo vairuotojo dėmesio ir susikaupimo. Deja, praktika rodo, kad eismo įvykių skaičius nuolatos auga, o dažniausi nelaimių kelyje kaltininkai yra nerūpestingi vairuotojai. Ieškodami kaltų, pasiekiame aklavietę. Vieni kaltina nerūpestingus vairavimo instruktorius, kiti – neatidžius vairuotojus.
Vertinant statistikos duomenis, tenka pripažinti – vairavimo kursai Vilniuje skiria ypatingą dėmesį būsimų vairuotojų mokymui, be to, didžioji dalis moksleivių valstybinius vairavimo egzaminus išsilaiko iš pirmo karto. Kitaip sakant, už vairo sėdantys vairuotojai žino saugaus eismo taisykles ir geba valdyti transporto priemonę, todėl didžiausių sunkumų kelia sumažėjęs vairuotojų dėmesys ir nuovargis.
Vairavimo kursus organizuojanti mokykla tvirtina, kad besimokantys moksleiviai yra itin atidūs, stebi situaciją kelyje ir vertina kitų vairuotojų elgesį (bando nuspėti jų veiksmus), tačiau bėgant laikui vairuotojai pripranta prie eismo ir tampa mažiau atidūs. Vairavimo mokykla primena: beveik ketvirtadalis visų eismo įvykių įvyksta dėl vairuotojų mieguistumo. Statistikos duomenys generuoja itin liūdnus rezultatus – apsnūdusių vairuotojų sukeltos avarijos paprastai baigiasi mirtimi arba rimtais sužalojimais. Nuovargis prailgina reakcijos laiką ir sumažina asmens budrumą. Be to, mažėja ir pavargusio vairuotojo susikoncentravimo galimybės, t. y. vairuotojas negali racionaliai įvertinti eismo sąlygų ir situacijos kelyje. Apsnūdęs vairuotojas gali nesuprasti kitų eismo dalyvių veiksmų ir jų siunčiamų signalų arba juos suprasti neadekvačiai ir sukelti avariją.
Siekiant sušvelninti minėtąją situaciją, vairavimo kursai Vilniuje organizuoja kokybiškas teorijos paskaitas, kuriose būsimiems vairuotojams primenama jų atsakomybė – transporto priemonę gali vairuoti tik žvalus ir sveikas vairuotojas. Jei jaučiatės pavargę, privalote skirti laiko poilsiui. Vairavimo mokykla pabrėžia, kad labai svarbu skatinti paties vairuotojo savimonę ir stiprinti atsakomybės jausmą.
Kalbėdami apie nuovargį ir mieguistumą, paprastai šiuos požymius siejame vien tik su miego trūkumu, tačiau specialistai primena, kad mūsų dėmesį mažina ir ilgos darbo valandos, ilgai trunkančios kelionės ir stresas. Vairavimo kursai Vilniuje tvirtina, kad vairuotojų dėmesys keičiasi ir priklausomai nuo paros laiko – daugiausia eismo įvykių įvyksta ankstyvais rytais arba pirmosiomis valandomis po vidurdienio, todėl racionaliai įvertinkite savo organizmo siunčiamus signalus. Rekomenduojama atsisakyti tolimų kelionių nakties metu, kadangi šiomis valandomis mūsų kūnas nori miego. Jei kelionės išvengti negalite, stenkitės išlikti budrūs. Jei vis tiek jaučiatės mieguisti – sustokite saugioje vietoje ir pailsėkite. Organizmo žadinimui galite naudoti ir stiprią kavą, tačiau nepamirškite, kad jos tonizuojantis poveikis pajuntamas tik po 10–20 minučių ir trunka neilgiau nei pusvalandį.