Rekuperatorių montavimo paslaugos

Pasigirdus gandams kad nuo 2021 metų visi naujai statomi gyvenamosios paskirties namai privalės atitikti A++ energetinio efektyvumo klasę, šią žinią džiugiai sutiko rekuperatorių gamintojai. Ką tai reiškia norintiems statyti nuosavą būstą ir kaip tai susiję su rekuperatoriais?

Rekuperatorių montavimas yra labai tampriai susijęs su naujų namų statytą. Kadangi šiuolaikinis būstas statomas ar rekonstruojamas stengiantis padaryti kuo sandariau, retas kuris gali išsiversti be rekuperatoriaus. Statant namus su mažai natūralios ventiliacijos naudinga dėl šildymo sąnaudų žiemos metu tačiau oro cirkuliacijos trūksta ištisus metus, o mechaninis langų atidarinėjimas toli gražu patinka ne visiems. Iš dalies šioje situacijoje galėtų padėti vėdinimo prietaisai su distanciniu pulteliu, tokie kaip stoglangiai su lietaus davikliu tačiau jie nereaguoja į šviesos srautą ir naudotojai vistiek priversti apie vėdinimo poreikį galvoti nuolat ir dar kontroliuoti visą procesą.

Esant tokiai situacijai, pastaruoju metu pastebimas rekuperatorių montavimo paslaugos paklausos augimas. Kadangi ši sritis yra gana siauria ir vartotojų žinios nepakankamos, dėl to didėja ir užklausos apie tai kokie yra vienų ar kitų gamintojų rekuperatorių atsiliepimai. Rekuperatorių montavimo sudėtingumas priklauso nuo to kur norėsite turėti gerą orą, taupumo sumetimais ne visi nori vėdinti pagalbines patalpas, svečių kambarius ar kitos paskirties patalpas. Derantis dėl montavimo paslaugų reikia atkreipti dėmesį ar teisingai yra išskiriamas mokestis už darbą ir už sunaudotas papildomas medžiagas. Ieškokite tokios įmonės kuri atlieka visus darbus t.y. vėdinimo sistemos projektavimo ir instaliavimą bei pogarantinę priežiūrą. Techniniai apskaičiavimai, rekuperatoriaus parinkimas ir įrengimas svarbūs kiekviename žingsnyje nes nuo to priklausys kaip efektyviai veikia vėdinimas, kaip ženkliai pavyks sumažingi energijos nuostolius ir išvengti nesklandumų ateityje. Neretai vėdinimo sistemą reikia suderinti su oro kondicionavimo prietaisais arba šildymo sistemomis su šilumos siurbliais. Tokiu atveju, geriausia rinktis to paties gamintojo įrenginius kuriuos bus paprsčiau suderinti tarpusavyje. Be to, firminius gaminus atstovaujančios įmonės teikia ir aukštesnės klasės paslaugas nes joms keliami didesni reikalavimai iš gamintojo pusės. Tai yra ir nuolatiniai montuotojų mokymai bei seminarai bei visiškai kitas aptarnavimo kultūros lygis.