Vestuvės užsienyje

vestuves uzsienyjeLietuvaičiai jau yra pamėgę vestuves užsienyje, nes vis daugiau porų noriai renkasi kitus kraštus tokių švenčių organizavimui. Bet, nereikia pamiršti, kad kitoje šalyje surengti tokią didžią šventę gali ne visi, tuo labiau – turintys labai ribotą biudžetą. Galbūt kažkas pasakys, jog kai kuriose šalyse švęsti vestuves yra pigiau, tačiau reikia pabrėžti, kad nemažos išlaidos susidaro būtent dėl paslaugų užsakymo ir kelionių. Profesionalūs vestuvių organizatoriai pabrėžia, kad svetur suorganizuoti tokią šventę yra sudėtinga dėl to, kad ten paslaugų kainos yra didesnės, o žinant, kad prireiks fotografų, vedėjų ar net muzikantų, daugelis žmonių tiesiog sustabdo organizavimą arba lieka mūsų šalyje.

Norėdami surengti vestuves užsienyje, turite tiesiog paskaičiuoti visą biudžetą. Nedidelės vestuvės žinoma kainuos pigiau, tačiau jeigu jūsų šventėje dalyvaus daug žmonių, tai išlaidos padidės kaip reikiant, nes teks nuomotis erdvesnę vietą, o ką jau kalbėti apie nakvynę. Užsienyje nėra taip, kad būtų galima išsinuomoti paprastą sodybą – didelės sodybos ten kainuoja daug ir žymiai brangiau nei lietuviškos. Tuo labiau, kad nereikia pamiršti, jog išlaidų bus ir dėl specialistų samdymo. Įprasta, kad vestuvėse dažniausiai viską įamžina profesionalūs fotografai, tad kaip manote – ar užsienio specialistai nustato tokius pat paslaugų įkainius kaip lietuviai?

Užsienyje dirbančių laisvai samdomų specialistų paslaugų įkainiai yra geroki didesni, todėl vestuvių organizatoriai pataria pagalvoti apie lietuvių samdymą. Jiems tiesiog turėsite kompensuoti keliavimo išlaidas arba juos jūs galite vežtis t.y. užsakydami jiems bilietus. Lietuviai ima mažesnius honorarus, todėl net ir keliavimo išlaidos, kurias jūs turėsite kompensuoti, niekaip nepakeis fakto, kad geriau būtų samdyti lietuvius.

Lietuvoje yra daug vestuvių fotografų, tačiau jeigu jūs vestuves užsienyje švęsite vasaros metu, tai jums bus sudėtinga susirasti patikimą fotografą. Dauguma jų jau yra užimti. Štai kodėl didžioji dalis organizatorių rekomenduoja vestuves užsienyje rengti vėsesniais orais, nes būtent tada Lietuvoje dirbantys specialistai būna gerokai laisvesni ir lankstesni, tuo labiau, kad šaltuoju metų laiku nukrenta ir jų paslaugų kainos. Gerai pagalvokite apie vestuvių organizavimą kitoje šalyje – turite viską planuoti iki menkiausios smulkmenos.