Žoliapjovė, kaip ir bet kokia kita technika, genda, jei nėra tinkamai prižiūrima. Tiesa, apie tinkamą žoliapjovių priežiūrą dažnai net nesusimąstome, kol ištikima sodo priežiūros pagalbininkė nepradeda puškuoti ar rauti žolę su šaknimis.
Kaip rūpintis žoliapjove?
Rūpintis žoliapjovėmis išties nėra sudėtinga. Anot specialistų, svarbiausia palaikyti žoliapjovės švarą, todėl po kiekvieno pjovimo būtina išvalyti žolės bei purvo likučius. Be to, jei žoliapjovė gerai išvalyta, lengva pastebėti ir užkiršti kelią kitiems smulkiems gedimams. Benzininiai žoliapjovei reiktų nepamiršti pakeisti tepalo bent kartą per sezoną, net ir tuo atveju, jei ją naudojotės retai. O jei žoliapjovė burzgia gana dažnai, tepalus rekomenduojama pakeisti bent 3-4 kartus. Be to, negalima kuro laikyti žoliapjovės bake, nes jis nėra sandarus, todėl, jei kuro liko, geriau jį iš bako pašalinti.
Kitas svarbus momentas – peilių valymas ir aštrinimas. Žoliapjovės peilius nesudėtinga pagaląsti ir patiems, specializuotose parduotuvėse galima rasti visas šiam darbui reikalingas priemones. Visgi, jei nenorite kišti pirštų prie technikos, apie kurią gerai neišmanote, kreipkitės į specialistus. Beje, pastarųjų pagalba vertėtų pasinaudoti dažniau, nes daugelis pardavėjų rekomenduoja kiekvieną rudenį nuvežti žoliapjovę į servisą profesionaliam patikrinimui ir paruošimui kitam sezonui.
Pigesnės žoliapjovės turi membraninius karbiuratorius, po žiemos membrana gali sukietėti, todėl ją geriau pakeisti.
Dažniausiai pasitaikantys žoliapjovių gedimai
Jei žoliapjovė pataiko į kelmą arba didesnį akmenį, gali užlinkti velenas, nukristi mova, kuri dedama ant veleno, o ant jos tvirtinamas peilis. Tad, prieš pradedant pjauti žolę, reikia iš jos pašalinti visus pašalinius daiktus. Tiesa, tikrai retas kuris surenka tokias smulkmenas kaip virveles ar įvairiausias poliesterio atraižas. Iš pirmo žvilgsnio tai smulkūs ir visai nepavojingi daiktai, tačiau ir jie gali sutrikdyti vejapjovės darbą, pavyzdžiui, išbalansuoti peilius.
Prieš perkant naują žoliapjovę, praverstų išsiaiškinti, kokia yra garantija ir dėl kokių gedimų bus galima kreiptis į garantinį servisą. Tiesa, atminkite, kad jei sugedo žoliapjovės variklis, vis tiek garantiniame servise bus apžiūrėta, kokius tepalus naudojote, ar valėte aušinimo angas ir pan. Jei žoliapjovės neprižiūrėjote, vargu ar galite tikėtis nemokamo taisymo.