Kokią įtaką mūsų gyvenimui turi savirealizacija

Dažnai kalbama apie tai, kokią didelę įtaką mūsų gyvenimui turi savirealizacija. Jei žmogus pernelyg daug laiko praleidžia nemėgstamame darbe ir didžiąją savo gyvenimo dalį skiria nemalonių, tačiau būtinų užduočių įgyvendinimui, vargu ar lieka laiko savęs atskleidimui ir mielam laisvalaikio praleidimui. Tokie žmonės įprastai būna liūdnesni, piktesni ir nepatenkinti viskuo, kas juos supa.

SavirealizacijaŽinoma, kad tokia nuolatinė neigiama būsena ilgainiui gali įtakoti ir įvairias sveikatos problemas, kurios dar labiau paveikia gyvenimo kokybę. Todėl norint išvengti tokių nemalonumų, rekomenduojama daugiau laiko skirti sau ir savo laisvalaikiui. Nors suprantama, kad kartais sunku rasti laisvą minutėlę, pasistengus visuomet galime save palepinti ir atsipūsti nuo visų kasdienių mus slegiančių darbų.

Savirealizacija yra galingas ginklas prieš begalę gyvenimo negandų. Kiekvienas, kuris laiku atranda savo pašaukimą ir turi gyvenimo tikslą, pasiekia kur kas daugiau ir yra sėkmingesnis. Tai rodo, kad mokėdami save išreikšti, galime nuversti kalnus. Tai padeda judėti pirmyn ir nesustoti pusiaukelėje. Be to, savirealizacijos dėka mūsų mintys būna labiau optimistiškos, o nuotaika – kur kas geresnė.

Tai taipogi teigiamai veikia ir aplinkinius žmones, su kuriais praleidžiame didžiąją savo gyvenimo dalį. Trumpiau tariant, gerą darome ne tik sau, bet ir artimiems žmonėms. Kuo daugiau dėmesio skirsime mums rūpimų tikslų įgyvendinimui ir savęs išreiškimui, tuo laimingesnį gyvenimą galėsime gyventi.

Tuomet mūsų pozityvus mąstymas ir optimistiškas požiūris į įvairias kasdienes gyvenimiškas problemas pakoreguos gyvenimą tinkama linkme ir pavers jį kur kas džiugesniu bei smagesniu. Taigi, kiekvienas, kuris šiandien dažnai jaučia nerimą, pyktį ir liūdesį, turėtų gerai apgalvoti savo gyvenimą. Jei jame yra daug labai nemalonių sudedamųjų dalių, pats metas pagalvoti apie radikalius pokyčius, kurie leistų vėl pajusti gyvenimo pilnatvę ir imti džiaugtis kiekviena nauja diena. Pozityvūs žmonės pasiekia kur kas daugiau ir yra labai laimingi. Net ir didelės problemos tokiems žmonėms nesukelia didelio galvos skausmo – jie visą tai išsprendžia labai lengvai ir be papildomo galvos skausmo. Pasikeitus požiūriui, pasikeičia ir žmonių gyvenimas.