Alpakos vilnos drabužiai: prabangu ir patogu

alpakos

Alpaka yra kupranugarių šeimos  porakanopis žinduolis, kuris džiugina ne tik savo geranoriška draugija mūsų šalyje įkurtose šių gyvūnų lankymo vietose , bet ir vilna, iš kurios gaminami drabužiai yra be galo mieli odai ir ypatingai geros kokybės. Šiandien alpakų vilna yra vis labiau populiarėjantis pluoštas, iš kurio gaminami ne tik drabužiai tiek vaikams, tiek suaugusiems, bet ir įvairūs aksesuarai bei namų interjero detalės. Skaitydami apie alpakų vilną galite dažnai rasti ją vadinant Andų kalnų lobiu.

Alpakos pasižymi labai unikalia savybe: jos gali prisitaikyti prie itin žemos minusinės temperatūros ir tuo pačiu prie didelio karščio vienos paros metu. Tai reiškia, jog jų vilna yra be galo atspari. Savo savybėmis, tiek kalbant apie patvarumą bei atsparumą, tiek apie estetinę išvaizdą, alpakų vilna prilyginama patiems prabangiausiems pluoštams: kašmyrui ir angorai. Specialistai teigia, jog kai kuriais aspektais netgi lenkia juos. Dėl to alpakų vilnos drabužiai yra labai paklausūs.

Dar viena puiki alpakų vilnos savybė: antialerginės savybės. Kaip žinia, daugelis vilnų yra visiškai netinkamos alergiškiems žmonės. Ypač kai kalba sukasi apie vaikus. Jau minėta šių gyvūnų savybė prisitaikyti prie kontrastingų gamtos sąlygų, suteikia galimybę pagaminti pluoštą, kuris visiškai nealergizuoja.

Pagal vilnos ypatybes galima išskirti dvi pagrindines alpakų rūšis:

  • Huacaya alpakos. Jos turi tankią, trumpą, garbanotą vilną;
  • Suri alpakos. Tai ilgos, spindinčios ir kabančios tankiomis sruogomis vilnos savininkės.

Mezgimo siūlams dažniausiai naudojamos Huacaya alpakų vilna. Suri alpakų vilna pasitaiko šiek tiek rečiau ir ji priskiriama atskirai mezgimo siūlų rūšiai. Todėl dažnai būna šiek tiek brangesnė. Bet kokiu atveju tiek megzti iš alpakų vilnų, tiek nešioti jų gaminius yra vienas malonumas: ir švelnu, ir šilta, ir dailu.

Dažnai ant siūlų kamuoliuką galima pamatyti užrašus „baby alpaca“ ar „alpakos jauniklių vilna“. Baby alpaca yra viena iš vilnos plonumo kategorijų. Pati ploniausia vilna vadinama royal baby. Todėl,  ieškodami pačių ploniausių siūlų, būtinai atkreipkite dėmesį į tokius pavadinimus. Be to, šiuos niuansus visuomet galite aptarti su prekybos vietoje dirbančiais specialistais ar internetinių parduotuvių administratoriais. Profesionalūs patarimai padės išsirinkti tinkamiausią ir norimą alpakų vilną.