Kraikas katėms: svarbus elementas sveikos mitybos užtikrinimui

Kiekvienam šeimininkui svarbu rūpintis savo augintinio sveikata, o tai neatsiejama nuo tinkamos mitybos. Kraikas katėms yra viena iš svarbių sudedamųjų dalų, užtikrinančių katinėlio sveikatą ir gerą savijautą. Pažvelkime į tai, kodėl kraikas yra svarbus ir kaip pasirinkti tinkamiausią kraiką savo keturkojui draugui. https://petplius.lt/katems/kraikai

Kodėl kraikas yra svarbus?

  1. Virškinimo sistema: Kraikas padeda reguliuoti katės virškinimo sistemą, pašalindamas nurytus plaukus, kurie gali sukelti pilvo skausmus ar vėmimą.
  2. Dantų sveikata: Kietas kraikas gali padėti valyti katės dantis ir sumažinti akmenų susidarymą bei kitus dantenų problemas.
  3. Užimtumas: Kraikas gali veikti kaip užsiėmimas katėms, palaikantis jų natūralius instinktus. https://petplius.lt/katems/konservai-2-70

Kaip pasirinkti kraiką katėms?

  1. Dydis ir forma: Kraikas turėtų būti pritaikytas konkrečiai Jūsų katės amžiui ir dydžiui. Pavyzdžiui, mažiems katinėliams gali reikėti smulkesnių kraikų, o vyresnėms katėms – minkštesnių.
  2. Medžiaga: Rinkoje yra įvairių kraikų, pagamintų iš skirtingų medžiagų – nuo natūralaus medžio iki silikono. Svarbu pasirinkti medžiagą, kuri būtų saugi katėms ir nesukeltų alergijų.
  3. Funkcija: Kai kurie kraikai yra pritaikyti tam tikriems tikslams – pavyzdžiui, valyti dantis arba masažuoti dantenas. Apsvarstykite, kokia funkcija Jums yra svarbiausia, ir pasirinkite kraiką pagal tai.
  4. Priedai: Keli kraikai gali turėti įtrauktų priedų, tokių kaip katynai, kurie gali padidinti katės susidomėjimą kraiku. https://petplius.lt/sunims/konservai

Kraikas katėms yra ne tik priemonė palaikyti sveiką mitybą, bet ir puikus būdas užtikrinti savo augintinio užimtumą. Atidžiai apsvarstykite savo katės poreikius ir pasirinkite kraiką, kuris būtų pritaikytas būtent jai. Ir visada stebėkite savo keturkojį draugą, kai jis naudojasi kraiku, kad būtumėte tikri, jog jis saugus ir naudingas.

Kaip Tinkamai Maitinti Senstantį Šunį?

Amžiaus nuožmumas nekeičia mūsų šunių gyvenimo prasmės, tačiau jis reikalauja ypatingos priežiūros ir subalansuotos mitybos. Senstantys šunys turi kitokius fizinio aktyvumo ir mitybos poreikius, kad išliktų sveiki ir laimingi.

Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip tinkamai maitinti senyvo amžiaus šunį, kad užtikrintume jam subalansuotą ir ilgalaikę gerovę su Yora skanėstų šunims pagalba.

Aukštos Kokybės Maisto Pasirinkimas

Svarbu pasirinkti aukštos kokybės šunų maistą, kuris atitiktų senstančio šuns poreikius. Rinkitės maistą su mažiau kalorijų, tačiau turinčiu daug maistinių medžiagų. Pasirinkdami maistą su aukštu baltymų ir sveikų riebalų kiekiu, padėsite išlaikyti raumenų masę ir energijos lygį.

Valgymo Dažnis ir Porcijų Kontrolė

Senstantiems šunims gali reikėti mažiau kalorijų dėl sumažėjusio fizinio aktyvumo. Todėl svarbu kontroliuoti porcijas ir valgymo dažnį. Galite pasikonsultuoti su veterinarija dėl tinkamo šuns maitinimo grafiko ir optimalių porcijų dydžio, atsižvelgiant į šuns svorį, veislę ir sveikatos būklę.

Rūpestingas Sveikos Svorio Palaikymas

Sveikas svoris yra esminis senstančio šuns gerovės elementas. Nutukimas gali padidinti širdies, sąnarių ir kitų sveikatos problemų riziką. Pasirūpinkite reguliariais svėrimais ir pasitarkite su veterinarija dėl tinkamo svorio palaikymo plano.

Papildai Sąnariams ir Imunitetui

Senstantys šunys gali patirti sąnarių problemų ar imuninės sistemos silpnumo. Papildai, tokie kaip chondroitinas, glukozaminas, omega-3 riebalai ir vitaminai, gali padėti išlaikyti sąnarių sveikatą ir stiprinti imuninę sistemą. Pasitarkite su veterinarija dėl tinkamų papildų pasirinkimo.

Vandens Prieinamumas

Senstantiems šunims yra svarbu išlaikyti tinkamą hidratacijos lygį. Užtikrinkite, kad šuniui būtų visada prieinamas švarus ir šviežias vanduo. Vanduo padeda išlaikyti organizmo veikimą, širdies sveikatą ir išvengti dehidratacijos.

Specialių Sveikatos Poreikių Atsižvelgimas

Kai kurie seni šunys gali turėti specifinių sveikatos problemų ar alergijų. Svarbu pasikonsultuoti su veterinarija ir atsižvelgti į šuns individualius poreikius bei maisto apribojimus. Galbūt bus reikalingas specialus maistas ar papildai, kad būtų išlaikytos sveikatos ir mitybos pusiausvyra.

Ar senyvo amžiaus šuniui galima duoti skanėstus?

Taip, senyvo amžiaus šuniams taip pat galima duoti skanėstus, tačiau būtina tai daryti atsargiai ir tinkamai. Sveikas ir saugus skanėstų vartojimas senyvo amžiaus šunims priklauso nuo jų sveikatos būklės, individualių poreikių ir maisto apribojimų. Čia yra keletas svarbių dalykų, kuriuos reikia atsižvelgti:

1. Veterinarijos Patvirtinimas: Prieš pradėdami duoti skanėstus savo senstančiam šuniui, visada pasitarkite su veterinaru. Veterinaras galės įvertinti šuns sveikatos būklę ir patarti, ar jie yra tinkami šuns mitybai.

2. Sąrašas Sveikų Ingredientų: Pasirinkite skanėstus, kurių sudėtyje yra sveikų ir natūralių ingredientų. Pavyzdžiui, sausos vištienos gabalėliai arba morkų lazdelės gali būti tinkamas pasirinkimas.

3. Mažesnės Porcijos: Senukams paprastai reikia mažiau kalorijų dėl sumažėjusio fizinio aktyvumo. Todėl svarbu duoti mažesnes skanėsto porcijas, kad išvengtumėte nutukimo.

4. Sveikatos Problemos: Jei šuo turi sveikatos problemų, tokių kaip virškinimo sutrikimai, širdies problemos ar kiti negalavimai, skanėstų pasirinkimas gali priklausyti nuo šių problemų. Veterinaras gali pasiūlyti skanėstus, kurie padėtų šuns sveikatai ir nepablogintų jo būklės.

Išvada

Maitinant senyvo amžiaus šunį, svarbiausia yra subalansuota ir tinkama mityba, atitinkanti jo individualius poreikius. Pasirinkite aukštos kokybės maistą, valgykite tinkamai kontroliuodami porcijas, ir nepamirškite apie sveiką svorio palaikymą bei būtinų papildų vartojimą.

Sveikas senstančio šuns gyvenimas priklauso nuo rūpestingos priežiūros ir tinkamos mitybos, kuri padės jam išlikti aktyviam, laimingam ir sveikam dar ilgai. Visada pasitarkite su veterinarija, kad pasirinktumėte geriausius mitybos sprendimus jūsų šuniui.

Informacijos šaltinis: dokrinesa.lt.

Šuns skrandis reaguoja į maistą jautriau. Kodėl?

Šuns skrandis pradėjo jautriau reaguoti į maistą, ir tai kelia nerimą šeimininkui. Šios situacijos gali būti gana dažnos ir reikalauja atidaus dėmesio bei tinkamos priežiūros. Yra įvairių galimų priežasčių, kodėl šuns skrandis gali pasireikšti jautrumu maistui.

Šiame įvade aptarsime šias galimas priežastis ir jų poveikį šuns sveikatai. Labai svarbu rinktis kokybišką ir subalansuotą maistą. Acana sausas maistas šunims, kurį galite rasti dokrinesa.lt – puikus pasirinkimas jūsų augintiniui.

Taip pat norint apsaugoti savo šuniuką net aktyvaus laisvalaikio praleidimo metu, pavyzdžiui plaukiojant kartu, nepamirškite apie gelbėjimosi liemenes šunims.

Dažniausia skrandžio jautrumo priežastis

Skrandžio jautrumas yra labai plati ir nespecifinė sąvoka, kurią tiek veterinarai, tiek šeimininkai naudoja apibūdinti tuos šunis, kurie linkę turėti virškinimo sutrikimų. Tai nereiškia, kad jūsų šuo serga rimta liga ar turi kažkokį sutrikimą, bet tai reiškia, kad reikia išsiaiškinti kas sukelia jo skrandžio problemas ir kaip jas išspręsti.

Dažniausia skrandžio jautrumo priežastis yra mityba. Kai kurie šunys negali pakęsti staigių mitybos pokyčių. Tad, keičiant šunų ėdalą, duodant stalo likučius ar per dažnas užkandžių ar skanėstų davimas gali sukelti problemų.

Kai kurie gyvūnai gali būti alergiški ar netoleruoti tam tikrų ingredientų. Dažniausios maisto alergijos šunims yra jautiena, pienas ir vištiena, bet jūsų šuo gali būti jautrus ir kitiems produktams.

Be to, skrandžio jautrumą gali sukelti ir kiti veiksniai, tokie kaip:

Infekcijos. Kirminai ar kitos parazitinės infekcijos gali dirginti šuns žarnyną ir sukelti viduriavimą ar vėmimą.

Įvairūs uždegimai. Pankreatitas (kasos uždegimas), gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas) gali būti skrandžio jautrumo priežastys. Šios ligos dažnai reikalauja specialios mitybos ir gydymo vaistais.

Rimti sutrikimai. Jei jūsų šuo suvalgė kažką netinkamo, pvz., kaulą, guminį žaislą ar kažkokį audinį, tai gali sukelti žarnyno blokadą ir rimtus virškinimo sutrikimus. Tokiu atveju reikia skubios veterinarinės pagalbos.

Kitos ligos. Kartais skrandžio jautrumas gali būti susijęs su kitomis ligomis, pvz., kepenų ar inkstų nepakankamumu, navikais ar infekcijomis.

Kokie yra simptomai?

Jei jūsų šuo turi skrandžio jautrumo problemų, jūs galite pastebėti vieną ar kelis iš šių simptomų:

– Pasikartojantis viduriavimas ar minkštas išmatas
– Kraujas išmatose
– Vėmimas
– Pilvo skausmas ar diskomfortas
– Padidėjęs dujų kiekis
– Apetito pokyčiai

Šie simptomai gali atsirasti dėl tam tikro provokuojančio veiksnio, pvz., naujo maisto, per didelio jo kiekio ir kt. Jei jūsų šuo turi skrandžio jautrumo problemų ilgą laiką, tai reiškia, kad yra kažkas, kas trukdo jo virškinimui ir reikia ieškoti priežasties ir pagrindinio sprendimo.

Svarstantiems kaip padėti šuniui su skrandžio jautrumu, tiesiog reikėtų kreiptis į veterinarą ir išsiaiškinti visas skrandžio jautrumo priežastis. Veterinaras gali atlikti kai kuriuos tyrimus, pvz., kraujo, šlapimo ar išmatų analizę, rentgeną ar ultragarsą, kad nustatytų arba atmestų galimas ligas ar sutrikimus.

Jei jūsų augintiniui pasitaikė vienas ar du viduriavimo ar vėmimo epizodai per kelis mėnesius, tikėtina, kad jam nieko rimto nėra.

Šaltinis: dokrinesa.lt

Šampūnai šunims pagal kailio tipą ir norimą poveikį

Nesvarbu, kokio ilgio ir kokios rūšies jūsų keturkojo kailiukas – tiek ilgaplaukių, tiek trumpaplaukių šunų maudynės bei kailio priežiūra reikalauja laiko ir kruopščiai parinktų priemonių.

Pirmas aspektas renkantis kosmetiką gyvūnams – natūralumas. Svarbiausia, ne ryškus priemonių kvapas ir stilinga pakuotė, bet kailį puoselėjančios ir maitinančios produkto savybės. Jei sudėtyje gausu sintetinių priedų, ilgainiui galite stipriai pakenkti augintinio kailiui ir odai.

Rinkdamiesi šuns kailio priežiūros priemones, taip pat turėsite nuspręsti koks jūsų poreikis ir kokio efekto sieksite. Įvertinkite kaip dažnai pilnai maudote šunį, kokiais atvejais užtenka tik pėdučių plovimo. Taip pat, renkantis kailio priežiūros priemones įvertinkite augintinio odos būklę.

„Perlų Oazė“ specialistų naudojama ir plačiai rekomenduojama „Botaniqa“ kosmetika šunims, šampūnai, kondicionieriai yra be silikonų ar parabenų, todėl net ir dažnai maudant augintinį jo kailiui ir odai nepakenks. „Botaniqa“ šampūnai taip pat yra tinkami augintiniams, turintiems jautrią odą.

„Botaniqa“ šampūnai šunims sukurti pagal kailio tipą taip, kad galima būtų suteikti skirtingą efektą, tad prekyboje rasite tikrai platų priemonių pasirinkimą: drėkinančius, glotninančius, šiurkštinančius, suteikia blizgesio, ar net balinančią kosmetiką šunims.

„Botaniqa“ kosmetikos prekės šunims turi tris produktų linijas: „Basic“, „Show“ ir „Active“. „Basic“ linijos priemonės yra itin švelnios, natūralios sudėties, skirtos kasdienei, įprastai kailio priežiūrai. „Active“ priemonių linija skirta kailiui, kuriam reikia papildomos priežiūros ir atstatymo, nes yra gausiau prisotinta naudingų elementų. Naudodami „Botaniqa“ šampūną ir kondicionierių šunims iš „Active“ linijos atstatysite kailio pažeidimus ir skatinsite augimą, plaukas ir oda bus pilnavertiškai pamaitinti. „Show“ linijos produktai skirti kailiui suteikti specialų efektą  – papildomo šiurkštumo šiurkščiaplaukiams šunims, apimties – puriam kailiui, balinimo – išryškinti baltaplaukius. Ši „Botaniqa“ kosmetikos linija dažniausiai naudojama ruošiant gyvūną parodoms, arba specifinio kailio priežiūrai.

Norėdami išsirinkti geriausias ir labiausiai tinkančias kailio priežiūros priemones savo augintiniui pasikonsultuokite su „Perlų Oazė“ kirpyklos arba parduotuvės specialistais.

Naminių augintinių maistas Specific

specific-augintiniams

Turbūt sutiksite, kad katės ir šunys yra vieni iš populiariausių naminių gyvūnų, kurį galima sutikti daugelyje šeimų (be to, jas taip pat dažnai pasirenka ir vieniši žmonės). Kiekvienas augintinis yra milžiniška atsakomybė, todėl, kaip ir bet kurio atveju, jų priežiūrai reikia skirti labai daug dėmesio ir pastangų. Ir vienais iš svarbiausių veiksnių šiuo atveju tampa kačių maistas bei reguliari sveikatos apžiūra. Todėl galima išskirti du naudingus patarimus visų augintinių savininkams.

Rinkitės geriausią maistą augintiniams

Be abejo, jei tai yra jūsų pirmasis naminis augintinis ir jūs iki šiol niekuomet nesidomėjote, kokį maistą reikėtų pasirinkti ir koks kačių maistas yra pats geriausias, pirmiausia galite pasinaudoti internetu arba tiesiog kreiptis į profesionalius veterinarus. Tokiu atveju neretai jums gali būti pasiūlytas labai kokybiškas ir natūralus Specific maistas katėms ir šunims.

Reguliariai lankykitės pas veterinarą

Taip pat labai svarbūs reguliarūs vizitai pas veterinarą. Tai reiškia, kad pas veterinarus augintinių šeimininkai kartu su savo šunimis ir katėmis turėtų keliauti dažniau nei tik tuomet, kai jų augintiniai susiduria su rimtomis sveikatos problemomis. Be abejo, pats katės vežimo pas veterinarus procesas neretai būna triukšmingas ir nemalonus, tačiau reikėtų suprasti, kad nuo to gali priklausyti jūsų augintinio sveikata.

Apibendrinant

Kiekvienas augintinio šeimininkas turėtų elgtis labai atsakingai. Būtina suprasti, kokią didelę įtaką naminių gyvūnų gyvenimui turi jų kasdienė mityba , todėl jei jūsų augintinis kasdien negaus to, kas yra būtina jų organizmui, anksčiau ar vėliau jie gali susidurti su rimtomis sveikatos problemomis, kurių sprendimui bus būtina pasitelkti vaistus ir veterinarijos srities specialistus.

Gyvūnų prekės internetu – galimybė apsipirkti pigiau

Augintiniai yra mūsų gyvenimo dalis, ir visada svarbu užtikrinti, kad būtų patenkinti svarbiausi jų poreikiai. Prekių, kurių tenka įsigyti augintiniams, yra ne taip ir mažai, tačiau ne visada yra laiko ieškoti fizinių gyvūnų prekių parduotuvių, ir ne visada jos yra įsikūrusios pakankamai patogioje vietoje. Taigi, nieko nuostabaus, kad gyvūnų prekės internetu yra pasirenkamos gana dažnai – apsipirkti nuotoliniu būdu visada galima kur kas greičiau, ir visai nesvarbu, kur jūs gyvenate, prekės gali būti pristatomos tiesiai jums į namus.

Taupykite laiką ir pinigus

Gyvūnų prekės internetu paprastai kainuoja pigiau nei fizinėse parduotuvėse, ir neretai yra galima rasti tokių parduotuvių, kuriose prekės kainuotų pigiau nei kitur. Palyginti nustatytus įkainius yra tikrai labai paprasta, ir tam niekada neprireikia daug laiko ir pastangų. Taigi, tokia pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti pačia palankiausia, ir labai greitai galėsite atrasti pačių geriausių pasiūlymų.

Kokybiška produkcija

Internetinėse parduotuvėse siūloma įvairi kokybiška produkcija – populiarus Royal Canin maistas šunims ir katėms, taip pat aukščiausios kokybės pašaras Brit Care, itin patvarios Julius K9 petnešos, Hunter antkakliai, Chuckit, Kong ir kitų populiarių gamintojų žaislai, kurie tikrai patiks jūsų augintiniui ir tarnaus labai ilgą laiką. Pasirinkimo galimybės yra iš tiesų nemažos, taigi, kiekvienu atveju galėsite atrasti pačius geriausius pasiūlymus.

Greitas užsakymo pateikimas

Gyvūnų prekės internetu gali būti užsakomos iš tiesų labai greitai, ir dažniausiai tam prireikia vos kelių laisvų minučių. Įsitikinsite, kad atlikti užsakymą yra paprasčiau nei paprasta, ir tą galima padaryti bet kuriuo jums patogiu metu. Lankantis fizinėse parduotuvėse paprastai tenka derintis prie parduotuvių darbo laiko, tačiau to daryti nereikės, jei rinksitės internetinę parduotuvę.

Nėra jokių abejonių, kad pirkti gyvūnų prekes internetu yra tikrai labai palanku. Čia rasite itin didelį įvairios siūlomos produkcijos pasirinkimą, galėsite palyginti nustatytas kainas, ir taip pat galėsite pasirinkti jums patogiausią prekių pristatymo bei atsiskaitymo būdą. Pamirškite vargus, susijusius su apsipirkimu – juk internetu tą daryti galima kur kas paprasčiau…