Ar internetinę svetainę verta kurti patiems

Jei esate nors ir smulkusis verslininkas, ko gero interneto svetainę jau turite. Jei dar neturite, be jokios abejonės esate apie pagalvojęs. Šįkart labiau pakalbėsime apie tuos, kurie dar tik planuoja turėti internetinę svetainę. Ir apie tai, ar verta pabandyti tą pasidaryti patiems, ar geriau kreiptis į savo srities profesionalus. Žinoma, viskas labai individualu ir priklauso nuo konkrečių poreikių, tačiau galime paieškoti argumentų už prieš.

Svetainių kūrimasBe abejo pagrindinis argumentas, kodėl svetainę norisi kurti patiems, yra noras sutaupyti. Tuomet ir web dizainas, ir programavimas, jei tik jo reikia, atrodo nesunkiai įkandamos sritys. Juolab kad ir aplinkiniai papasakoja, jog susikurti svetainę šiais laikais tikrai nėra sunku.

Tačiau kaina gali būti argumentu tik neįvertinus laiko. Labai tikėtina, jog iki šiol neturėjęs nieko bendro su interneto svetainių kūrimu, jų dizainu ir šiaip web subtilybėmis tam sugaišite labai daug laiko. Tad reikia gerai pasverti, ar norite taupyti finansus nevertindami laiko, ar būsite gudrūs ir savo laiką praleisite kaip nors naudingiau. Juk darbų pasiskirstymas kaip ekonomikos efektyvumo pagrindas jau žinomas šimtus metus. Ir kuo toliau, tuo labiau tai aktualu.

Svetainių kūrimas patiems – sudėtingas, bet įdomus

Jei laikote save efektyviu ir produktyviu žmogumi, puikiai valdančiu laiką ir žinančiu, ką su juo veikti, greičiausiai patys sau kurti internetinės svetainės tikrai nenorėsite. Ypač jei tai būtų ne jūsų smalsumo ir žingeidumo patenkinimas, o tiesiog poreikis. Profesionali svetainių kūrimu užsiimanti įmonė ar laisvai samdomas programuotojas tą galės padaryti greitai ir kokybiškai, pasiūlyti gerų sprendimų ir dar papildomų dalykų, apie kuriuos pats ko gero net nepagalvotumėte. Žiūrint per tokią prizmę svetainių kūrimas, o juo labiau web dizainas tikrai turėtų būti patikėti savo srities eskpertams.

Kita vertus, į viską galima pasižiūrėti ir kitaip. Jei laiko turite, interneto technologijas mėgstate, svetainės kūrimas jums gali tapti puikiu iššūkiu ir patobulėjimu. Pažintis su serverių nuoma, domenų registravimas, jo peradresavimas, web dizaino pagrindai ir subtilybėmis, galų gale programavimo pagrindai – svetainių kūrimas apima gana daug sričių, kur tikrai yra ką įdomaus sužinoti. Taip, jus tai darysite kelis, tikėtina net keliolika kartų ilgiau nei tą darytų jau patyręs kūrėjas. Kita vertus, turint laiko tai gali tapti puikia pramoga.