Baidarių nuoma ir kelionės Dubysa

Šeimoms su vaikais, draugų kompanijoms, bendradarbių grupėms – kelionės baidarėmis tinkamos visiems, tereikia išsirinkti tinkamą maršrutą. Dubysa yra viena gražiausių ir populiariausių Lietuvos upių, besidriekianti 146 kilometrus. Plaukdami ja galite ne tik grožėtis įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir aktyviai, turiningai leisti laiką.

Baidariu nuomaDauguma baidariu nuoma užsiimančių bendrovių siūlo plaukti tik geriausiomis baidarėmis, kurios yra patikimos, patogios – sėdynės paminkštintos bei reguliuojamos pagal irkluotojo ūgį, jų atlošai atlenkiami, be to, reguliuoti galima ir atramą kojoms.

Žinoma, kad komfortabili transporto priemonė dar ne viskas. Pagal klientų poreikius sudaromi ir maršrutai. Dažniausiai renkamasi iš vienos ar dviejų dienų kelionių, tačiau trokštantys labiau ekstremalių potyrių gamtoje gali praleisti ir iki keturių dienų. Kitos teikiamos paslaugos yra: transportavimas į išplaukimo vietą arba transportavimas iš parplaukimo vietos (priklausomai nuo pasirinkto maršruto), instruktažas apie maršrutą, plaukimą baidare ir nemokami žemėlapiai su pažymėtomis lankytinomis vietomis.

Vandens turistai dažniausiai renkasi vieną iš šių maršrutų:

  • Vienos dienos maršrutai: Lyduvėnai – Pakalnė (8 km, ~2 val.); Zakeliškiai – Pakalnė (15 km, ~4 val.); Pakalnė – Dvarviečiai (17 km, ~5 val.).
  • Dviejų dienų maršrutai: Zakeliškiai – Dvarviečiai, iš viso 32 km.; Pakalnė – Betygala, iš viso 28 km.
  • Trijų dienų maršrutai: Pakalnė – Ariogala, iš viso: 41 km; Zakeliškiai – Betygala, iš viso 43 km.

Plaukdami baidarėmis Dubysa turėsite galimybę mėgautis vaizdingais upės slėniais, taip pat maršrutuose yra ir žymių lankytinų vietų: Lyduvėnų geležinkelio tiltas, Kušeliškės, Zakeliškių, Maslauskiškių malūnai.

Jei renkatės ilgesnį maršrutą ir norite kelyje patirti kuo mažiau rūpesčių, kelionių baidarėmis organizatoriai gali pasiūlyti net ir maitinimo paslaugas. Žygio metu nereikės rūpintis užkandžiais ar pietumis, o tai leis dar geriau pailsėti. Galite pasirinkti užkandžių rinkinį kiekvienam asmeniui arba turistinius pietus, kurie bus pristatyti į sustojimo vietą.

Kalbant apie sustojimus, svarbu pabrėžti, kad galima rinktis nakvynę palapinėse ar kaimo turizmo sodybos teritorijoje esančiuose poilsiniuose nameliuose. Sodyboje svečių laukia įvairios pramogos: pirtis, kubilas, žvejyba, pasijodinėjimas žirgais.

Jei jums patinka aktyvios pramogos ir poilsis gamtoje, plaukimas baidarėmis Dubysa – geriausias pasirinkimas.