Viskas, ką būtina žinoti apie paskolas

paskolosReikia pripažinti, kad šiais laikais labai mažai būsto ar, pavyzdžiui, automobilio pirkimų įvyksta be paskolos. Vargiai rastume žmogų, galintį sau leisti įsigyti brangų pirkinį be lizingo ar pasiskolinimo. Paskolos kreditai studijoms, kelionėms, remontui… Pasiskolinti, iš esmės, galima bet kam, tačiau ar jau esame pakankamai drąsūs, kad leistume sau pildyti bet kokius daugiau išlaidų reiškiančius įgeidžius, pasinaudodami paprasta, greita ir patikima kreditų paslauga?

Ką verta įsidėmėti prieš kreipiantis dėl kredito?

Daugelis žmonių, dar iki kreipdamiesi dėl paskolos, gali ilgai svarstyti – ar tikrai verta skolintis? Kaip bebūtų, dažniausiai tenka pripažinti, kad kitos išeities paprasčiausiai nėra. Toli gražu ne visi turi santaupų ar gali neskaičiuoti pinigų „iki atlyginimo“. Dėl to, kai ateina metas išleisti kiek daugiau brangiam pirkiniui, investuoti į sveikatą, buitį, laisvalaikį, susimąstoma – galbūt metas pasidomėti kredito sąlygomis ir paskolų įmonių reikalavimais potencialiems savo klientams? Jie, tarp kito, yra visai paprasti. Paskolos kreditai teikiami asmenims, sulaukusiems pilnametystės, 21, o kai kur ir 25 metų amžiaus. Kitas reikalavimas – jie privalo būti oficialiai dirbantys. Vienoje iš paraiškos formos dalių būtent ir prašoma nurodyti kas mėnesį gaunamas pajamas, jų dydį, be to, pažymėti bet kokius turimus finansinius įsipareigojimus kitoms kredito bendrovėms ar bankams. Visa tai reikalinga tam, kad greitųjų paskolų teikėja galėtų susidaryti įspūdį apie potencialaus savo klientumo „mokumą“. Žmogus, gaunantis kad ir didesnes pajamas, bet bent pusę jų atiduodantis bankams ar lizingui, praranda šansą gauti gauti maksimalaus dydžio kreditą. Kaip bebūtų, visa tai tik gelbsti realistiškai vertinant savo finansinę situaciją ir galimybes išmokėti didelę paskolą. Paskolos skaiciuokle – būtent tas įrankis, kuris gali praversti sprendžiant, kokio dydžio kreditą imti. Vienos skaičiuoklės skirtos nustatatyti, kokio dydžio paskola gali būti skirta žmogui, gaunančiam vienokio ar kitokio dydžio pajamas, kitos, savo ruožtu, parodo, per kiek laiko tektų išmokėti, pavyzdžiui, pasiskolintus 1000 eurų. Skaičiuoklė parodo ne tik kredito atidavimo laiką, bet ir mėnesinę įmoką. Taigi, galima nesunkiai įsivaizduoti palūkanų normą. Žinoma, visuomet egzistuoja paskolos akcijos tikimybė, t.y. galimybė kreditą gauti nemokamai. Tai reiškia paskolą be palūkanų (arba su už simbolinį mokestį) ir šia nuolaida didžiojoje dalyje kreditų įmonių gali pasinaudoti visiškai nauji klientai.

Atsakomybė renkantis

Užsukę į greitųjų paskolų įmonės interneto svetainę, kur pateikiama visa reikalinga informacija apie kreditus, veikiausiai pamatysite atskirą kategoriją, skirtą priminti apie klientų atsakomybę. Kodėl negalima ignoruoti tos teksto dalies? Visų pirma, kreditai, kad ir greitieji, suteikiami internetu ar netgi be palūkanų, yra finansiniai įsipareigojimai. Nereikėtų užmiršti, kad pasirašydami sutartį, sutinkate paskolą dalimis atiduoti per iš anksto sutartą laiką. Įmonė, įsipareigojusi suteikti paskolą, tokio paties pareigingumo – t.y. grąžinti kreditą pagal sutarties sąlygas – tikisi ir iš kliento. Dėl to visuomet verta atsakingai rinktis, kokią sumą pinigų skolinsitės, per kiek laiko ją grąžinsite. Net jei suprastumėte, kad tam tikro dydžio mėnesio įmokos jums per didelės, už grąžinimo termino pratęsimą turėsite susimokėti. Tai nėra nemokama paslauga. Dėl to, kaip ir minėta, reikėtų atsakingai vertinti savo finansines galimybes. Jei skaičiuoklės duomenų nepakanka, nepabijokite pasikonsultuoti su kredito įmonių darbuotojais. Galbūt jie padės jums adekvačiai įvertinti savo mokumą ir pasirinkti taip, kad ateityje nereikėtų gailėtis. Ir vis dėlto, kai kalbama apie paskolos ėmimą, dauguma kredito bendrovių yra itin lanksčios savo klientų atžvilgiu. Svarbiausia – norėti bendrauti ir bendradarbiauti.