Baseino filtravimo sistema: viskas, ką reikia žinoti?

Baseinų įranga_baseinu iranga

Pats svarbiausias dalykas, kurį būtina užtikrinti baseine – tai vandens švara ir saugumas. Tam užtikrinti būtini du pagrindiniai aspektai – tai filtravimo sistema ir baseinų chemija. Be jų net ir privataus baseino tinkamas eksploatavimas yra neįmanomas, kadangi labai greit vanduo praras skaidrumą ir ims žaliuoti – užsiveis dumbliai.

Kas yra baseinų filtravimo sistema ir kaip ją pasirinkti?

Filtravimo sistema yra skirta vandens valymui nuo įvairių nešvarumų. Priklausomai nuo to, kur yra baseinas – viduje ar lauke, tie nešvarumai yra šiek tiek skirtingi. Paprastai tai nuo kojų ar iš aplinkos patenkantys nešvarumai – smėlis, lapai, smulkios šakelės, žolės ir pan.

Vandens filtravimui skirta baseinų įranga pasirenkama pagal baseino dydį (tūrį) bei paskirtį – privatus ar visuomeninės paskirties. Bet kuriuo atveju filtravimo sistema turi užtikrinti konkrečius poreikius ir higienos reikalavimus.

Filtravimo įrangos filtrų ypatumai ir jų skirtumai

Filtras yra pats svarbiausias komponentas filtravimo sistemoje, kadangi jis atlieka pagrindinį darbą. Labai dažnai kyla klausimas, kokie filtrai yra ir kuo jie skiriasi. Taigi, čia galėtume kalbėti apie dviejų populiariausių tipų filtrus – tai kvarciniu smėliu ir AFM užpildu užpildytus filtrus. Būtent šios filtro korpuse esančios medžiagos ir filtruoja vandenį bei sulaiko kietąsias daleles ir kitus nešvarumus.

Kvarcinis smėlis yra gerai žinomas kaip geras filtras, tačiau būtina žinoti, kad vis dėlto jis yra mažiau atsparus biologiniams organizmams. Dėl to filtrus su kvarcinio smėlio užpildu rekomenduojama keisti dažniau – kas 6-12 mėnesių.

AFM medžiaga – tai ne kas kita, kaip žaliasis stiklas, pasižymintis savidezinfekcinėmis savybėmis. Tai neleidžia jame veistis bakterijoms ir kitiems biologiškai aktyviems mikroorganizmams. Be to, šio filtro efektyvumas, lyginant su kvarciniu smėliu, yra net trečdaliu didesnis. Tai reiškia, kad jis išfiltruoja trečdaliu daugiau organinių medžiagų, o jo filtravimo efektyvumas išlieka net kelerius metus.

Filtravimo greitis ir filtro priežiūra

Čia svarbu, kad filtravimo procesas vyktų kuo lėčiau. Kuo lėčiau vanduo praeina pro filtrą, tuo geresnis rezultatas pasiekiamas. Taip pat būtinas reguliarus filtro atplovimas, kurį reikėtų atlikti bent kartą per savaitę.