Betono naudojimas seniau ir dabar: efektyvumas, pigumas, kokybė

betonasKol vieni galvoja, kad betonas – gana naujas šiuolaikinės visuomenės išradimas, tuo tarpu archeologai tvirtina, kad pastarasis buvo naudojamas jau senovės egiptiečių bei romėnų, kurie norėjo pasistatyti kuo ilgiau funkcionuojančias šventoves. Galima sakyti, kad būtent dėl maldos namų ir buvo sugalvota ši ypač tvirta ir dar iki šių laikų naudojama medžiaga. Įdomu tai, kad nuo tų senų laikų betono sudėtis labai minimaliai pasikeitė. Paprasčiausiai šiuo metu galime pasidžiaugti technologijomis, kurios padeda lygiai tą pačią betono masę išgauti kur kas greičiau ir efektyviau. Tuo pačiu, šiuolaikinis betonas kur kas tvirtesnis ir sėkmingai tarnauja ne vieną šimtą metų.

Pats seniausias statinys iš betono datuojamas nuo XV amžiaus. Šiuo metu vis dar stovi jo liekanos, taigi galima tik stebėtis, kaip viduramžiais žmonės praktiškai mokėjo panaudoti tam tikras žemės dalis.

Taip po truputį betonas darėsi vis populiaresnis ir pagaliau XIX amžiuje jis tapo viena iš populiariausių priemonių statybose. Kol vargingesni žmonės vis dar gyveno mediniuose namuose, kurių ilgaamžiškumas nebuvo labai įspūdingas, tuo tarpu kiti jau džiaugėsi kokybiškais namais iš betono, kuriuose gyveno ištisos kartos. Lietuva šiuo atveju tikrai neatsiliko. Lygiai taip pat kaip ir visas likęs pasaulis, taip ir mūsų kraštas pradėjo statyti dvarus ir tuo pačiu kitus pastatus, kuriuose gyveno kiek turtingesni asmenys. Tiesa, jau nebe tik patys turtingiausi. Betonas tapo daugeliui prieinamas ir žmonės suvokdami jo vertę investavo pinigus į kokybę.

Ilgainiui betonas vis pigo ir žmonės jį suvokė kaip pačią geriausią alternatyvą. Šiuo metu pažvelgus pro langą dažniausiai pamatomi būtent betoniniai namai, kuriuose gyvena žmonės. Žinoma, galima pamatyti ir pavienius medinius namus, kurie, deja, nepasižymi tokiomis geromis charakteristikomis. Pasirinkti betoną statant pastatą visada verta labiau, kadangi:

  1. Betonas – ilgaamžis. Jeigu norite, kas Jūsų pastatytas pastatas stovėtų ne vieną šimtmetį, tokiu atveju reikalinga kokybiška medžiaga, kurią geba pasiūlyti šiuolaikinė statybų pramonė. Juolab, labai svarbu, kad darbus atliktų kvalifikuoti profesionalai žinantys, kaip reikia techniškai dirbti.
  2. Betonas yra atsparūs dideliems karščiams, taigi per kaitrą būti betoniniuose namuose – gera. Bus tikrai bent kiek vėsiau ir maloniau.
  3. Tuo pačiu ir didelis šaltis nėra ypač didelė problema, kadangi betono tankis labai didelis, taigi jis yra sandarus. Žinoma, kūrenimas yra būtinas, tačiau tai, kas jis puikiai sulaiko šilumą padeda skirti mažesnę investiciją į šilumos išgavimą.
  4. Galima drąsiai sakyti, kad betonas yra estetiškai patrauklus akiai. Tai reiškia, kad jeigu norite, jog namo išorė būtų patraukti – betonas su plytomis yra puikus pasirinkimas.
  5. Betoniniai namai gali būti dekoruojami kaip tik norite. Bet kokio pobūdžio vidaus apdaila sėkmingai pasiteisins.

Akivaizdu, kad ilgametė patirtis padėjo statybininkams pasiekti maksimaliai pačių geriausių rezultatų statant kokybiškus namus prieinamomis kainomis. Jeigu nusprendėte įsigyti betono gaminius – rekomenduojame pasikonsultuoti su asmenimis, kurie gali patarti ir rekomenduoti. Tokiu atveju būsite tikras, kad jūsų pasirinkimai – patys geriausi.

Svarbiausia, susikurti tokią gyvenamą terpę, kurioje jaustumėtės saugus.