Paminklų montavimas ir jų restauravimas

Paminklai padeda deramai pagerbti mirusį žmogų. Paminklai gali būti statomi ne tik kapinėse, bet ir miesto, miestelio ar kaimo centre. Jie būna skirti žinomiems ir daug gero padariusiems žmonėms. Tai paprastai būna žymūs rašytojai, kultūros veikėjai, kunigai, politikai, kurie, vienaip ar kitaip, padėjo bendruomenei, miestui ar visai Lietuvai. Pastaruoju metu, tokių paminklų, nėra statoma labai daug, tačiau yra daug senų, kuriems reikia restauracijos. Lietuvoje yra daug įmonių, kurios gamina paminklus ir juos restauruoja.

Paminklai VilniujePagrindinė siūloma paslauga yra paminklų montavimas. Tokios įmonės turi pakankamai didelę akmenų pasiūlą. Jie būna įvairių formų ir spalvų. Galėsite užsisakyti norimą akmenį, o jei nerasite tinkamo, dauguma įmonių galės pakeisti akmens formą. Ant pasirinkto akmens įmonės meistrai išgraviruos norimus žodžius ar vaizdą. Paminklai Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose kainuoja panašiai, kaip ir provincijoje, todėl nereikės ieškoti pigesnių variantų miesteliuose ar kaimuose. Kai paminklas jau bus paruoštas ir pastatytas, galėsite užsisakyti ir visą kapo sutvarkymą. Tvarkinga kapavietė parodys pagarbą mirusiajam. Jei kapavietės priežiūrai negalėsite skirti pakankamai laiko, rinkitės skaldą arba kapavietės uždengimą granito plokšte. Tai neleis augti žolėms, o kapas visada atrodys tvarkingai. Taip pat svarbu pasirūpinti ir pačia kapo aplinka. Jei matote, kad aplink kapą yra daug smėlio ar dažnai būna purvo, geriau išklokite takelį trinkelėmis. Paprastai visos kapaviečių tvarkymo ir paminklų montavimo įmonės siūlo šią paslaugą. Po trinkelių išklojimo kapavietės priežiūra taps dar lengvesnė.

Kita, dažnai teikiama, paslauga yra paminklų restauravimas. Seni paminklai apsitraukia samanomis, rūdimis ir praranda pradinę savo išvaizdą. Visa tai sugadina kapavietės ar kitos vietos, kurioje stovi paminklas, vaizdą. Paminklų restauravimas yra svarbus tiek mirusio žmogaus artimiesiems, tiek miestelio ar kaimo bendruomenės nariams, kurių krašte stovi žymaus žmogaus paminklas. Restauracija atkurs pradinę paminklo išvaizdą, parodys pagarbą mirusiam žmogui ir geriems darbams, kuriuos jis padarė dar būdamas gyvu. Taip pat galima restauruoti ne tik patį paminklą, bet ir pačią kapavietę. Dažniausiai siūlomas yra bortų atnaujinimas arba jų pakeitimas, tvoros perdažymas ir ištiesinimas, naujų žemių užpylimas ir uždengimas skalda arba granito plokštėmis. Po šių restauracijos darbų senas kapas vėl atrodys gražiai, o paminklas, iš naujo primins apie artimą ar šviesaus atminimo žmogų.

Svarbu mylėti artimuosius ir gerbti šalia esančius tol, kol jie vis dar gyvi, tačiau po jų mirties nevalia pamiršti jų gyvenimo, gerų darbų ir skleidžiamos šilumos. Todėl rūpinkitės jų paminklais ir amžino poilsio vieta.