Dantų gydymas. Kada rinktis viešą, o kada – privačią kliniką?

zandikaulio kaulo augmentacijaDantų problemos kamuoja daug lietuvių, tačiau ekspertai teigia, kad tos problemos dažniausiai atsiranda dėl prasto burnos higienos. Dantų skausmas bei įvairios ligos priveda prie to, kad dar ankstyvame amžiuje žmones yra priversti galvoti apie dirbtinius dantis. Jų kainos, kaip žinote, nėra žemos. Priklausomai nuo gydymo metodo, dantų sudėjimo kaina gali siekti net ir penkiaženklę sumą. Aišku, nereikia išsigąsti – tai tik pats blogiausias scenarijus, kuris gali nutikti, o kaip bus iš tiesų – priklausys nuo jūsų.

Dažniausiai nemažas pinigų suma išleidžia tie pacientai, kurie nori dantų implantacijos. Tai yra procedūra, kuria siekiama vietoje tuščių ertmių įstatyti naujus dantis. Tai reiškia, kad dėl dantų netekimo, tiesiog sukuriami nauji – dirbtiniai ir jie yra vadinami implantais. Dantų implantus dedasi daugelis žmonių, nes vis dėlto – tai viena pagrindinių procedūrų, sprendžiant problemą kai netenkamas vienas ar kitas dantis. Jeigu dėl senėjimo netenkami praktiškai visi, tada galvojama apie protezavimą.

Pabrėžtina, kad dantų implantai iš karot nėra dedami, vos tik pacientas ateina į kabinetą. Tai ilgalaikė procedūra, trunkanti ne vieną mėnesį. Iš pradžių teks apžiūrėti ar vis kiti dantys yra sveiki. Aptikus gedimus, juos bus būtina pašalinti, o tik tada bus galima imtis implantavimo. Tiesa, kai kuriais atvejais gali prireikti papildomų procedūrų. Pavyzdžiui, žandikaulio kaulo augmentacija yra viena iš tų papildomų operacijų, kurią kartais reikia atlikti tam tikriems pacientams.

Svarbu akcentuoti, kad odontologijos klinikos yra linkusios pacientams pasiūlyti būtent jų poreikius ir galimybes atitinkantį gydymą. Tad, turėkite galvoje, kad ne visais atvejais bus siūloma rinktis dantų implantus. Kartais pigesniu variantu būna protezai. Aišku, tarp implantų ir protezų yra daug skirtumų, bet kaip minėta, specialistas pats paaiškins kas geriausiai tiktų būtent jums.

Verta žinoti, kad dantų implantavimo procedūra atliekama ne visose klinikose. Tokios procedūros įprastai atliekamos privačiose klinikose, o ne viešose. Viešose teikiamos tik būtinosios dantų gydymo paslaugos. Estetinis plombavimas, dantų implantavimas bei kitos sudėtingesnės ir ne pirmo būtinumo paslaugos atliekamos tik privačiose klinikose.