Gatvės gimnastikos treniruotės parke

Tai fizinės jėgos ir ištvermės sportas, kuriame naudojant tik savo kūno svorį atliekami įspūdingi jėgos pratimai ant skersinio ar lygiagrečių. Norint tapti laisvu žmogumi, reikia laisvai judėti- be kliūčių, be jokio suvaržymo, sustiprėja ne tik kūnas, bet ir charakteris, valia. Tai galima pasiekti užsiimant gatvės gimnastika. Pradedantiesiems gimnastikos treniruotes patariama, pradėti nuo bazinių pratimų: atsilenkimų, pritūpimų, pratimų pilvo raumenims, prisitraukimų ir pratimų ant lygiagretės. Tai pat svarbu niekada nepamiršti apšilti bent 5-10 minučių. Svarbiausios kūno vietos- pečių linija, riešai, alkūnės. Neapšilę sportininkai dažnai patiria šių sričių traumų.

Kalistenikos pratimai

Kalistenikoje  pratimai nebūna izoliuoti, tai reiškia, kad dirba ne viena konkreti akcentuota raumenų grupė, o kelios grupės kartu. Visgi pratimus galima susidelioti taip jog intensyviausiai dirbtų labiausiai norimas raumenynas. Kitas pratimų pasirinkimo būdas yra viso kūno treniruotė.Tokio tipo treniruotės padeda įgauti bendrą gerą fizinę formą, pripratinti organizmą prie fizinio krūvio, lavina ištvermę ir t.t. Todėl šis būdas  rekomenduojamas visiems pradedantiesiems, tačiau puikiai tinka visų lygių atletams. Tiesioginę ir pagrindinę įtaką kievienos schemos sunkumui daro pratimų sudėtingumas ir poilsio laikas tarp jų. Kalistenikos treniruotės yra labai lengvai modifikuojamos, norint jas palengvinti ar pasunkinti. Tai galima padaryti ilginant laiką tarp pakartojimų bei serijų.

Lauko sporto įrenginiai, treniruokliai

Visai neseniai parkuose vėl suklestėjo įrengimai sportui, ypač  miestų centruose bei kai kurių bendruomenių teritorijose. Jaunimas ar vyresnio amžiaus žmonės gali nesunkiai palaikyti  fizinę formą ir sveiką gyvenseną ant nemokamų treniruoklių. Čia žmonės gali ne tik sportuoti, bet ir pabendrauti, susibičiuliauti. Parkuose galima išbandyti pačių įvairiausių gatvės gimnastikos treniruoklių. Nuo  pavienių lygiagrečių iki didelių gimnastikos kompleksų ar kliūčių ruožų ir įvairaus tipo lauko treniruoklius: kopetėlės, skersiniai, buomai, suoliukai ir t,t. Lauko sporto įrenginiai, skirti parkams, mokykloms, sporto aikštelėms ir kitoms erdvėms. Šie įrenginiai yra gaminami laikantis aukščiausių kokybės ir saugumo reikalavimų, taip užtikrinant ilgaamžiškumą.